Olomoucký kraj zdvojnásobí podporu aktivit pro zlepšení životního prostředí

08. 02. 2022
Olomoucký kraj zdvojnásobí podporu aktivit pro zlepšení životního prostředí

Rada Olomouckého kraje schválila dotační program na podporu aktivit v oblasti životního prostředí a zemědělství. V minulém roce byla celková alokace 2 miliony korun, pro tento rok byla určená částka navýšena na 5 250 000,- Kč. Příští týden by mělo dojít k odsouhlasení zastupitelstvem. Podávat žádosti pak bude možné od 21. března 2022.

Dotační program na podporu aktivit v oblasti životního prostředí a zemědělství je určen k vytvoření opatření v krajině, která povedou například ke zvýšení zádrže vody v krajině, obnově přirozených drobných prvků a biotopů, omezení půdní eroze. Finanční prostředky se mohou využít také k zakládání květnatých pásů, motýlích či včelích louček, k péči o památné stromy a aleje či pro činnost spolků a vzdělávací a osvětové akce. Celý výpis k podporovaným aktivitám bude zpřístupněn 18. února na stránkách Krajského úřadu.

„Jsem rád, že se podařilo zdvojnásobit alokované peníze k podpoře aktivit v oblasti životního prostředí a zemědělství. Pevně věřím, že o tento typ dotací bude mezi lidmi zájem stejně jako v minulých letech a finance budou úspěšně vyčerpány ke smysluplným projektům, které opět zlepší stav životního prostředí v Olomouckém kraji,“ uvádí radní Olomouckého kraje pro životní prostředí a zemědělství Martin Šmída.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Letní report z Pirátské Tvrze
15.07.2022

Letní report z Pirátské Tvrze

Vážení čtenáři našich pravidelných reportů, s příchodem léta a letních dnů se tak nějak přirozeně uvolňuje i příjemná letní atmosféra a dostavuje se také široký výběr pestrosti různých kulturních či sportovních akcí pod širým nebem....