Martin Šmída

krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství

Od svého narození 11. června 1985 žije v obci Majetín na okraji okresů Olomouc a Přerov. Vystudoval na VUT v Brně obory Manažerská informatika (Bc), Ekonomika a řízení podniku (Ing) na Fakultě podnikatelské a Realitní inženýrství (Ing) na Ústavu soudního inženýrství. Během studia pořádal punk-rockový festival RECYKL FEST v areálu Recyklačního závodu RESTA v Olomouci – Holici, kde pravidelně hraje i se svojí punkovou kapelou.

Po absolvování univerzity v roce 2011 nastoupil na stejném místě jako vedoucí kompostárny, oženil se s architektkou Evou a narodila se jim dcera Emma. Nadále pořádal hudební festivaly, tentokrát však už jen v Majetíně pod názvem KYTARY IN MAJETÍN. Jako autor, hudebník a také režisér a herec v ochotnickém divadle se potýká s absurdními požadavky kolektivních správců.

V roce 2012 poprvé kandiduje za Českou Pirátskou stranu v krajských volbách a následně se stává jejím členem. Dostává důvěru ostatních Pirátů k vedení krajského sdružení jehož se v roce 2013 ujímá. V roce 2014 byl zvolen do zastupitelstva obce Majetín a narodil se mu syn Edvard.

Na zasedání celostátního fóra Pirátů byl v dubnu 2016 zvolen 2. místopředsedou České Pirátské strany. Zapojuje se dobrovolnicky i do volebního výboru pro volby do poslanecké sněmovny, kde rovněž kandiduje. V Olomouckém kraji je zvolen Vojtěch Pikal a Martin Šmída se stává jeho náhradníkem.

Následně je členy Pirátů zvolen do republikového výboru strany a opouští tak místo v předsednictvu. V roce 2018 pak v komunálních volbách obhajuje svůj mandát v majetínském zastupitelstvu. Nadále dobrovolnicky pracuje v pirátském expertním týmu pro životní prostředí a účastní se několika sněmovních seminářů o odpadovém hospodářství. V roce 2019 je pak iniciátorem, zakladatelem a následně zvoleným místopředsedou Kompostářské asociace – KompAs.

V roce 2020 pak kandiduje v krajských volbách v koalici Pirátů a Starostů a je zvolen zastupitelem a následně radním pro oblast životního prostředí, odpadů a zemědělství. Na svůj mandát v obecním zastupitelstvu rezignuje.

Články

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

Piráti vytvořili nový dotační titul pro dobrovolnické a neziskové organizace v oblasti životního prostředí! Na jejich podporu v Olomouckém kraji půjde 1,5 milionů korun

Piráti navýšili peníze do životního prostředí! Na opatření půjde v rámci této oblasti v Olomouckém kraji téměř 7 milionů korun

Projekt Odpady Olomouckého kraje může oficiálně stavět dotřiďovací linku

2023_04_26-foceni-radni-viktor-punkie-petr-site-3285

Pirátská strana


Lidé

Martina Ježková
Martina Ježková mediální manažerka pro Olomoucký kraj
Zdeňka Dvořáková Kocourková
Zdeňka Dvořáková Kocourková zastupitelka Olomouckého kraje
Radek Vojtek
Radek Vojtek zastupitel v Brodku u Přerova, Předseda místního sdružení Pirátská tvrz
Poznejte celý náš tým