Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

25. září 2023
Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

25. 9. 2023, Olomouc - Piráti a Pirátky z Olomouckého kraje si v sobotu zvolili svého lídra do nadcházejících krajských voleb v roce 2024. Kandidátku povede Martin Šmída, současný pirátský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství. Mezi jeho priority patří boj proti klientelismu a papalášství, vyrovnané hospodaření kraje nebo péče o životní prostředí.

Za své působení v radě Olomouckého kraje se Martinovi povedlo restartovat krajský odpadový projekt. Města a obce v Olomouckém kraji tak mají ve svých rukou soběstačný odpadový systém, který jim zajistí kompletní servis a výrazný vliv na cenu za odpady. Martin také upravil a rozšířil dotační programy a investice do životního prostředí i zemědělství a zajistil transparentní přidělování. Dál chce pracovat na tom, aby kraj hospodařil s vyrovnaným rozpočtem, snižoval své zadlužení a úplně se zbavil klientelismu a papalášských manýrů.

„Olomoucký kraj a hlavně lidé v něm si zaslouží žít v příjemném prostředí se zdravou a rozmanitou přírodou a s udržitelným zemědělstvím produkujícím kvalitní lokální potraviny. Kraj musí poskytovat svým občanům kvalitní služby, a to v prostředí, kde se nekrade, nic neschovává a peníze se nerozdělují podle politické příslušnosti nebo zákulisních hráčů. Musí být transparentní, nechat stranou papalášské manýry a klientelismus a dobře hospodařit a pomáhat tam, kde je potřeba,“ říká zvolený pirátský lídr Martin Šmída.

„Témat k řešení je na kraji samozřejmě více, ať je to rozvoj venkova a sociálně ohrožených lokalit, péče o kulturní dědictví, rozvoj školství či nabídky sociálních služeb. Považuji za dobrou vizitku dosavadní práce, že titulky médií neplní kauzy krajských politických představitelů, ale odvedená práce a úspěchy. I proto věřím, že dostaneme důvěru voličů nadále se podílet na správě kraje. Neděláme to totiž pro sebe, ale hlavně pro lidi v Olomouckém kraji a pro lidi, kteří věří, že politika může vypadat trochu jinak,“ dodává pirátský kandidát na hejtmana.

Doplňující informace o Martinu Šmídovi

Martin Šmída (*1985) působí v současnosti jako krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství. Na VUT v Brně vystudoval ekonomiku a řízení podniku a realitní inženýrství. V roce 2011 pak nastoupil jako vedoucí kompostárny, kde pracoval až do svého zvolení krajským zastupitelem. Členem Pirátské strany je od roku 2012. Pochází z Majetína, kde s rodinou dosud žije a působil zde také jako zastupitel. V Majetíně pořádá také hudební festival. Jeho láskou je rodina, hudba a divadlo.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Naše Litovelsko upozornilo na rekonstrukci komunikace v Myslechovicích, případ navazující na kauzu Autostráda šetří NCOZ

Naše Litovelsko upozornilo na rekonstrukci komunikace v Myslechovicích, případ navazující na kauzu Autostráda šetří NCOZ

Litovel 30.4.2024 - Při rekonstrukci krajské komunikace a chodníku na silnici III/3732 Hanovice - Myslechovice došlo k navýšení původní výšky povrchu. Už v průběhu rekonstrukce si na podivné praktiky stěžovali místní, byli však ujištěni, že je vše v pořádku. Krátce po rekonstrukci se však některé části stavby začaly propadat. Projekt vyvolal podezření z hospodářské trestné činnosti, a tak místní zastupitel Aleš Hubáček podal podnět k prověření případu NCOZ.

Piráti jdou do krajských voleb s podporou ProOlomouc, Společně pro Přerov, Naše Litovelsko a regionálních osobností

Piráti jdou do krajských voleb s podporou ProOlomouc, Společně pro Přerov, Naše Litovelsko a regionálních osobností

Olomouc, 18.4.2024 - Česká pirátská strana půjde do podzimních krajských voleb v koalici s hnutím ProOlomouc, Společně pro Přerov a Naše Litovelsko. Oznámili to na čtvrteční tiskové konferenci v Olomouci. Společným cílem je boj proti korupci, transparentnost a poskytování kvalitních krajských služeb občanům.

Hledáme stážisty pro senátní a krajské volby v Olomouckém kraji

Hledáme stážisty pro senátní a krajské volby v Olomouckém kraji

Nabízíme nestereotypní stáž v politickém marketingu pro Českou Pirátskou stranu v Olomouckém kraji. Hledáme nadšence, kteří jsou kreativní, mají zájem o PR a sociální sítě a jsou ochotni se učit novým věcem. Nabízíme praxi v dynamickém politickém prostředí, flexibilní pracovní dobu a možnost práce z domova. Stáž je neplacená, s flexibilní dobou trvání. Pokud chceš získat zkušenosti v politickém marketingu, pošli nám své CV a motivační dopis.