V Prostějově si místní sdružení zvolilo nové předsednictvo

26. listopadu 2020
V Prostějově si místní sdružení zvolilo nové předsednictvo

Prostějov, 26.listopad 2020 – Prostějovští Piráti si zvolili nové předsednictvo. Dlouholetý předseda Petr Lysek se rozhodl nekandidovat v těchto volbách na post předsedy místního sdružení. Novým předsedou se tak stal Ondřej Moskal, student hospodářské politiky na Masarykově univerzitě. Prvním místopředsedou byl zvolen Petr Lysek a druhým předsedou se stal Jakub Šmíd.

V Prostějově právě proběhla volba předsednictva místního sdružení. Dlouholetý předseda Prostějovských Pirátů Petr Lysek se rozhodl nekandidovat opět na post předsedy. Toto rozhodnutí okomentoval slovy „každá legrace jednou končí“. Petr Lysek byl v krajských volbách zvolen krajským zastupitelem a zastupitelským klubem byl zvolen předsedou. Rozhodl se, že politických funkcí má již mnoho a v Prostějově je potřeba místnímu sdružení dodat nový impuls. „Myslím si, že jsem byl předsedou místního sdružení v Prostějově dostatek času, mnohé se nám podařilo a mnohé je zároveň potřeba zlepšit směrem ke komunálním volbám v roce 2022. Jsem rád, že jsem byl zvolen prvním místopředsedou a budu se snažit novém předsedovi co nejvíce pomáhat. S tímto záměrem chci, abychom v roce 2022 komunální volby v Prostějově vyhráli,“ komentuje Petr Lysek.

Předsedou se stal Ondřej Moskal, student hospodářské politiky, který je členem Pirátů necelé dva roky. Své předsednictvo chce spojit se zvýšením členské základny, zřídit Pirátské centrum v Prostějově či pokračování usilovné práce na sociálních sítích, kde prezentují aktivitu místního sdružení a práci opozičních zastupitelů. „Cílem je pro nás co nejlepší výsledek v komunálních volbách, ve kterých zúročíme zkušenosti z opoziční práce. Jsme si vědomi, že tento výsledek nám nespadne do klína a budeme se snažit dílčími kroky navázat na skvělou práci Petra Lyska, jsem rád, že se zároveň stal prvním místopředsedou a bude nám dále předávat letité zkušenosti“, tvrdí Ondřej Moskal.

Druhým místopředsedou se stal Jakub Šmíd, student Fakulty elektrotechnické na ČVUT, který v rámci volby odmítnul nominaci na předsedu. V rámci místního sdružení se chce zaměřit na analýzu a řešení problémů v Prostějově. Hlavním cílem pak pro něj bude, aby se Piráti dostali do rady města.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Piráti jdou do krajských voleb s podporou ProOlomouc, Společně pro Přerov, Naše Litovelsko a regionálních osobností

Piráti jdou do krajských voleb s podporou ProOlomouc, Společně pro Přerov, Naše Litovelsko a regionálních osobností

Olomouc, 18.4.2024 - Česká pirátská strana půjde do podzimních krajských voleb v koalici s hnutím ProOlomouc, Společně pro Přerov a Naše Litovelsko. Oznámili to na čtvrteční tiskové konferenci v Olomouci. Společným cílem je boj proti korupci, transparentnost a poskytování kvalitních krajských služeb občanům.

Hledáme stážisty pro senátní a krajské volby v Olomouckém kraji

Hledáme stážisty pro senátní a krajské volby v Olomouckém kraji

Nabízíme nestereotypní stáž v politickém marketingu pro Českou Pirátskou stranu v Olomouckém kraji. Hledáme nadšence, kteří jsou kreativní, mají zájem o PR a sociální sítě a jsou ochotni se učit novým věcem. Nabízíme praxi v dynamickém politickém prostředí, flexibilní pracovní dobu a možnost práce z domova. Stáž je neplacená, s flexibilní dobou trvání. Pokud chceš získat zkušenosti v politickém marketingu, pošli nám své CV a motivační dopis.

Zemědělce je třeba vyslechnout

Zemědělce je třeba vyslechnout

Olomouc, 23. 2. 2024 - Českem rezonuje protest zemědělců, který v pondělí odstartovaly traktory v Praze. Mnozí zemědělci i zemědělské organizace na začátku týdne mluvili o tom, že jim byla demonstrace ukradena různými pseudo-vlasteneckými proudy a velká část z nich se tak od protestu distancovala. Včera (22. 2.) to však bylo jiné. Čtvrteční akci zaštítila Agrární komora, a tak se dá mluvit o skutečném zemědělském protestu s reálnými důvody i požadavky.