Prostějovští Piráti se zúčastní projektu Změna pro Prostějov

27. února 2014
Prostějovští Piráti se zúčastní projektu Změna pro Prostějov

27.února 2014 proběhla v Prostějově schůzka Pirátů, Strany zelených a řady osobností Prostějovska, z nichž mnozí působí i ve spolku Prostějov, který se dlouhodobě angažuje v kauze kolem Prostějovského KasCentra. Schůzku organizoval Ing. Jan Navrátil, předseda prostějovských Zelených a zúčastnili se jí také zástupci ANO, TOP09 a KDU-ČSL. Cílem bylo otevřít dialog o budoucnosti města Prostějova.

Zástupci Zelených, Pirátů a nezávislí kandidáti se dohodli na založení projektu Změna pro Prostějov, který se bude ucházet o hlasy voličů v podzimních volbách. Programové průsečíky jsou především transparence a otevřenost místní samosprávy k občanům. Změna pro Prostějov si klade ambice výrazně zasáhnout do volebního výsledku a podílet se na utváření budoucí koalice na Prostějovském magistrátu. Projekt je otevřený všem podobně smýšlejícím aktivním občanům, kteří mají zájem o budoucnost Prostějova. V následujících týdnech bude probíhat řada setkání, při nichž bude utvářen společný program, strategie pro kampaň a komunikaci s občany apod.

Změna pro Prostějov je společným projektem racionálně uvažujících zodpovědných občanů, kteří nechtějí čekat, až se vlády v Prostějově ujmou místní kmotři a otočí směřování Prostějova do míst, odkud se jiná města dostávají jen velmi obtížně. Změna pro Prostějov chce moderní, krásné a zdravé město, kde občané mohou spokojeně žít, pracovat, podnikat a vychovávat děti.

Předem děkujeme za Vaši podporu.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Olomouc, 24. 11. 2023 - Pro města a obce je v současnosti velkým tématem možné zavedení povinného a plošného zálohování PET lahví. Na Ministerstvu pro životní prostředí se totiž připravuje novela zákona o obalech. Města, obce i kraje se však staví proti. Obávají se poškození současného systému třídění odpadů, který je funkční. Třídí přes 70 % Čechů (patříme tak mezi nejlépe třídící země v EU), přičemž PET lahví již dnes vytřídíme osm z deseti. Do roku 2029 se máme zlepšit ještě o jednu lahev, tedy na vytříděnost 90 %.

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

25. 9. 2023, Olomouc - Piráti a Pirátky z Olomouckého kraje si v sobotu zvolili svého lídra do nadcházejících krajských voleb v roce 2024. Kandidátku povede Martin Šmída, současný pirátský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství. Mezi jeho priority patří boj proti klientelismu a papalášství, vyrovnané hospodaření kraje nebo péče o životní prostředí.