Prostějovské Palermo?

22. března 2019
Prostějovské Palermo?

Prostějov, 22. 3. 2019 - V minulém týdnu došlo v Prostějově k nepříjemné události. Byl poškozen automobil opoziční zastupitelky Ing. Hany Naiclerové (Změna Pro Prostějov).

Paní zastupitelka si dává onen vandalský čin do souvislosti se svou činností opozičního politika. Má pochybnosti o náhodnosti tohoto činu a nepřímo jej spojila se svou aktivitou opoziční političky.

Potud je vše zcela pochopitelné, koneckonců, není běžné ničení vozidel v takovém rozsahu, jako se to stalo v tomto případě.

Pozoruhodná je ale reakce vedení města. Respektive náměstka Mgr. Jiřího Pospíšila za hnutí „Pévéčko“,který se k této věci vyjádřil na oficiálním webu města prostejov.eu. Namísto toho, aby požadoval co nejrychlejší vyšetření celé kauzy, začal vyhrožovat právními kroky proti paní zastupitelce.

Ač nebyl obviněn, ač nepadlo žádné konstatování toho, kdo je zodpovědný za onen vandalský čin, pan Pospíšil se rozhodl reagovat vyhrůžkou.

Už jsme si v Prostějově zvykli na místní bulvární plátek, který se někdy slovníkem blíží Rudému právu. Je možné, že jeho dehonestující články, informující o opozičních zastupitelích, mohly vést k onomu vandalskému činu. Je však předčasné odhadovat, zda poškození automobilu bylo motivováno politikou. Pachatele a jeho motivy, nechť vyšetří policie.

A pana náměstka vyzýváme k tomu, aby pro příště byl poněkud zdrženlivější při investicích do právních služeb města.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Olomouc, 24. 11. 2023 - Pro města a obce je v současnosti velkým tématem možné zavedení povinného a plošného zálohování PET lahví. Na Ministerstvu pro životní prostředí se totiž připravuje novela zákona o obalech. Města, obce i kraje se však staví proti. Obávají se poškození současného systému třídění odpadů, který je funkční. Třídí přes 70 % Čechů (patříme tak mezi nejlépe třídící země v EU), přičemž PET lahví již dnes vytřídíme osm z deseti. Do roku 2029 se máme zlepšit ještě o jednu lahev, tedy na vytříděnost 90 %.

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

25. 9. 2023, Olomouc - Piráti a Pirátky z Olomouckého kraje si v sobotu zvolili svého lídra do nadcházejících krajských voleb v roce 2024. Kandidátku povede Martin Šmída, současný pirátský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství. Mezi jeho priority patří boj proti klientelismu a papalášství, vyrovnané hospodaření kraje nebo péče o životní prostředí.