Piráti předkládají v Prostějově návrh na participační rozpočet

15. prosince 2019
Piráti předkládají v Prostějově návrh na participační rozpočet

Prostějov, 15. 12. 2019 - Na zasedání zastupitelstva města Prostějova dne 17.12.2019 předkládáme návrh na zřízení participačního rozpočtu města Prostějova na rok 2020. Podle návrhu by měl být v roce 2020 vyhlášen a vyhodnocen sběr návrhů na veřejně prospěšné projekty realizované na pozemcích města Prostějova a v návrhu rozpočtu na rok 2021 by měla být vyčleněna částka 5 mil. Kč na realizaci těch, které splnily podmínky a zvítězily v hlasování občanů. Jako alternativa v případě nesouhlasu s návrhem je předkládána druhá varianta usnesení, která by vedla ke zřízení pracovní skupiny, která by připravila takový návrh, který měl podporu napříč zastupitelstvem. Vedla by ale k dalšímu zpoždění se zavedením participačního rozpočtu. Obdobné usnesení jsme neúspěšně předkládali už v roce 2017. V Prostějově jsme však již druhé období v opozici a schválení či neschválení návrhu závisí na tom, jak se rozhodne koaliční většina.

Zpracovatelem návrhu je Pirátský zastupitel Petr Kapounek, který je také člen předsednictva krajského sdružení. Ten k návrhu uvádí: „Zřízení participačního rozpočtu prosazujeme od chvíle, kdy jsme se v r. 2014 dostali do zastupitelstva města. Od té doby slýcháme různé důvody proč to nejde, není potřeba, nebo proč bylo zvoleno tzv. jiné řešení. Rozumějme žádné. Nastal čas naplnit sliby, že se město bude zajímat o potřeby občanů, a dát konečně občanům možnost o některých věcech rozhodnout přímo. Celý princip participačního rozpočtu je již vyzkoušený a funkční v řadě jiných měst a není tedy důvod, proč by to nemohlo fungovat v Prostějově.“.

Jako předkladatelé návrhu se připojili i ostatní zastupitelé za koalici Na rovinu!, v rámci níž jsme kandidovali do zastupitelstva města, a podporu návrhu přislíbili i další zastupitelé. Zda jich bude dostatek se ukáže v už úterý 17. prosince.

<img alt="Návrh na participační rozpočet - strana 1" src="/assets/img/miscellaneous/pirati-predkladaji-v-prostejove-navrh-na-participacni-rozpocet-1.jpg" />

<img alt="Návrh na participační rozpočet - strana 2" src="/assets/img/miscellaneous/pirati-predkladaji-v-prostejove-navrh-na-participacni-rozpocet-2.jpg" />

<img alt="Návrh na participační rozpočet - strana 3" src="/assets/img/miscellaneous/pirati-predkladaji-v-prostejove-navrh-na-participacni-rozpocet-3.jpg" />

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Piráti jdou do krajských voleb s podporou ProOlomouc, Společně pro Přerov, Naše Litovelsko a regionálních osobností

Piráti jdou do krajských voleb s podporou ProOlomouc, Společně pro Přerov, Naše Litovelsko a regionálních osobností

Olomouc, 18.4.2024 - Česká pirátská strana půjde do podzimních krajských voleb v koalici s hnutím ProOlomouc, Společně pro Přerov a Naše Litovelsko. Oznámili to na čtvrteční tiskové konferenci v Olomouci. Společným cílem je boj proti korupci, transparentnost a poskytování kvalitních krajských služeb občanům.

Hledáme stážisty pro senátní a krajské volby v Olomouckém kraji

Hledáme stážisty pro senátní a krajské volby v Olomouckém kraji

Nabízíme nestereotypní stáž v politickém marketingu pro Českou Pirátskou stranu v Olomouckém kraji. Hledáme nadšence, kteří jsou kreativní, mají zájem o PR a sociální sítě a jsou ochotni se učit novým věcem. Nabízíme praxi v dynamickém politickém prostředí, flexibilní pracovní dobu a možnost práce z domova. Stáž je neplacená, s flexibilní dobou trvání. Pokud chceš získat zkušenosti v politickém marketingu, pošli nám své CV a motivační dopis.

Zemědělce je třeba vyslechnout

Zemědělce je třeba vyslechnout

Olomouc, 23. 2. 2024 - Českem rezonuje protest zemědělců, který v pondělí odstartovaly traktory v Praze. Mnozí zemědělci i zemědělské organizace na začátku týdne mluvili o tom, že jim byla demonstrace ukradena různými pseudo-vlasteneckými proudy a velká část z nich se tak od protestu distancovala. Včera (22. 2.) to však bylo jiné. Čtvrteční akci zaštítila Agrární komora, a tak se dá mluvit o skutečném zemědělském protestu s reálnými důvody i požadavky.