Ondřej Moskal: Nový grafický vizuál Prostějova musí vzejít z otevřené soutěže

21. listopadu 2021
Ondřej Moskal: Nový grafický vizuál Prostějova musí vzejít z otevřené soutěže

Na říjnovém jednání Komise pro cestovní ruch a podporu podnikání byla představena koncepce jednotné vizuální identity. „Nový grafický manuál může pomoci pozvednout úroveň prezentace našeho města, nejenom pro obyvatele města, ale především pro příchozí. Nový vizuál pomůže v oblasti cestovního ruchu a celkovému povědomí o našem městě,” říká předseda prostějovských Pirátů Ondřej Moskal, který dodává, že komise doporučila spolupracovat s organizací Czechdesign, která sdružuje české designery.

Míč je však nyní na straně rady města, které se k otevřeným soutěžím hlásit raději nechce. Město tak přichází o obrovský potenciál, kterou by soutěž mohla přinést.

„S Piráty trváme na prosazení otevřené designérské soutěže, do které se mohou přihlásit všichni designéři působící v České Republice. Otevřená designérská soutěž zaručí účast největší špiček v oboru a tím pádem bude zárukou kvalitního grafického manuálu, který bude město prezentovat řadu let,” dodal Ondřej Moskal.

Na závěr máme pro vás kvízovou otázku. Víte, co se stalo se soutěží středoškoláků na uvítací cedule města? Že ne? My také ne, od února do dneška nevíme, jak soutěž dopadla. Možná právě tento příklad ukazuje názorně, jak vedení města bere vážně vizitku našeho města.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Olomouc, 24. 11. 2023 - Pro města a obce je v současnosti velkým tématem možné zavedení povinného a plošného zálohování PET lahví. Na Ministerstvu pro životní prostředí se totiž připravuje novela zákona o obalech. Města, obce i kraje se však staví proti. Obávají se poškození současného systému třídění odpadů, který je funkční. Třídí přes 70 % Čechů (patříme tak mezi nejlépe třídící země v EU), přičemž PET lahví již dnes vytřídíme osm z deseti. Do roku 2029 se máme zlepšit ještě o jednu lahev, tedy na vytříděnost 90 %.

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

25. 9. 2023, Olomouc - Piráti a Pirátky z Olomouckého kraje si v sobotu zvolili svého lídra do nadcházejících krajských voleb v roce 2024. Kandidátku povede Martin Šmída, současný pirátský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství. Mezi jeho priority patří boj proti klientelismu a papalášství, vyrovnané hospodaření kraje nebo péče o životní prostředí.