O participativni rozpočet v Prostějově je zájem

09. 12. 2021
O participativni rozpočet v Prostějově je zájem

O první ročník participativního rozpočtu v Prostějově byl podle všeho mezi občany velký zájem a podáno bylo celkem 36 návrhů. Návrhy mohli občané podávat od 1. října do 30. listopadu.

Město Prostějov pořádá první ročník participativního rozpočtu, kde může jednotlivec požádat o zhotovení projektu ve výši až 1 milion Kč. Celkově je na celý projekt participativního rozpočtu vyčleněné 3 miliony Kč z městského rozpočtu. V současné chvíli už jsou sesbírány návrhy, kteří mohli občané zasílat do konce listopadu a nyní je na řadě kontrolování a vyhodnocování návrhů. Projekty totiž musí odpovídat schváleným Zásadám a musí se rozhodnout, zda jsou z pohledu jednotlivých odborů realizovatelné a zda se jejich náklady vejdou do maximální ceny. Po kontrole vybrané projekty postoupí do hlasování, kde budou občané města rozhodovat o vítězi a tedy o tom, jaké projekty budou realizovány.

„Jsem rád, že je mezi občany velký zájem o participativní rozpočet a že naše snaha o jeho zavedení po 7mi letech přinesla výsledek. To je doklad toho, že tato možnost ve městě chyběla. Myslím si, že 36 navržených projektů je skvělý výsledek a jsem zvědavý, které projekty zvítězí. Pro příští období navrhnu navýšení částky.“ uvádí zastupitel města Prostějova Petr Kapounek.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Letní report z Pirátské Tvrze
15.07.2022

Letní report z Pirátské Tvrze

Vážení čtenáři našich pravidelných reportů, s příchodem léta a letních dnů se tak nějak přirozeně uvolňuje i příjemná letní atmosféra a dostavuje se také široký výběr pestrosti různých kulturních či sportovních akcí pod širým nebem....