Radek Vojtek

Radek Vojtek pochází a žije v Brodku u Přerova. Vystudoval Obchodní akademii v Přerově.

Byl registrovaný příznivec Pirátů a místního sdružení Pirátská Tvrz (od listopadu 2013).

Stal se lídrem kandidátky České pirátské strany do komunálních voleb 2014 v Brodku u Přerova, jako kandidát bez politické příslušnosti. V roce 2016 kandidoval za Piráty do krajských voleb, taktéž jako kandidát bez politické příslušnosti.

Od dubna 2017 se stal členem Pirátské strany a zároveň 1. místopředsedou místního sdružení Pirátská Tvrz. V říjnu 2017 kandidoval za Piráty do parlamentních voleb na kandidátce v Olomouckém kraji. Od prosince 2017 do listopadu 2018 byl místopředsedou krajského sdružení Olomouckého kraje. Pro komunální volby 2018 se opět stává lídrem kandidátky České pirátské strany v Brodku u Přerova. V listopadu 2018 obhajuje post 1. místopředsedy místního sdružení Pirátská Tvrz. Následně se stává od června 2020 předsedou místního sdružení Pirátská Tvrz. V tomto roce taktéž kandiduje za Piráty do krajských voleb. Je členem Sportovně-kulturní komise v městysi Brodek u Přerova, Kontrolního výboru Olomouckého kraje a Komise pro mládež a sport Olomouckého kraje.

Pro komunální volby 2022 se opětovně stává lídrem kandidátky České pirátské strany v Brodku u Přerova. Od října 2022 je zvolen zastupitelem městyse Brodek u Přerova. Tamtéž je také v tomto volebním období členem Kontrolního výboru a taktéž znovu členem úspěšné Sportovně-kulturní komise, jenž je živou duší městyse. V listopadu 2022 obhajuje post předsedy místního sdružení Pirátská Tvrz.

Je aktivním občanem, hraje výkonnostně fotbal, kde je také vedoucím a kapitánem klubu. Dále je mj. redaktorem hudebního magazínu, spolupořádá koncerty (např. už tři ročníky VyOsení v Brodku u Přerova) a další kulturní a sportovní akce jako je např. Vítání jara aktivním způsobem a mnoho dalších.

Pracuje jako manager obchodu. Je ženatý, má tři dcery.

radek-vojtek

Pirátská strana


Lidé

Michal Langer
Michal Langer koordinátor KS Olomouckého kraje
Martina Ježková
Martina Ježková mediální manažerka pro Olomoucký kraj
Poznejte celý náš tým