Radek Vojtek

Radek Vojtek pochází a žije v Brodku u Přerova. Vystudoval Obchodní akademii v Přerově.

Byl registrovaný příznivec Pirátů a místního sdružení Pirátská Tvrz (od listopadu 2013).

Stal se lídrem kandidátky České pirátské strany do komunálních voleb 2014 v Brodku u Přerova, jako kandidát bez politické příslušnosti. V roce 2016 kandidoval za Piráty do krajských voleb, taktéž jako kandidát bez politické příslušnosti.

Od dubna 2017 se stal členem Pirátské strany a zároveň 1. místopředsedou místního sdružení Pirátská Tvrz. V říjnu 2017 kandidoval za Piráty do parlamentních voleb na kandidátce v Olomouckém kraji. Od prosince 2017 do listopadu 2018 byl místopředsedou krajského sdružení Olomouckého kraje. Pro komunální volby 2018 se opět stává lídrem kandidátky České pirátské strany v Brodku u Přerova. V listopadu 2018 obhajuje post 1. místopředsedy místního sdružení Pirátská Tvrz. Následně se stává od června 2020 předsedou místního sdružení Pirátská Tvrz. V tomto roce taktéž kandiduje za Piráty do krajských voleb. Je členem Sportovně-kulturní komise v městysi Brodek u Přerova, Kontrolního výboru Olomouckého kraje a Komise pro mládež a sport Olomouckého kraje.

Pro komunální volby 2022 se opětovně stává lídrem kandidátky České pirátské strany v Brodku u Přerova. Od října 2022 je zvolen zastupitelem městyse Brodek u Přerova. Tamtéž je také v tomto volebním období členem Kontrolního výboru a taktéž znovu členem úspěšné Sportovně-kulturní komise, jenž je živou duší městyse. V listopadu 2022 obhajuje post předsedy místního sdružení Pirátská Tvrz.

Je aktivním občanem, hraje výkonnostně fotbal, kde je také vedoucím a kapitánem klubu. Dále je mj. redaktorem hudebního magazínu, spolupořádá koncerty (např. už tři ročníky VyOsení v Brodku u Přerova) a další kulturní a sportovní akce jako je např. Vítání jara aktivním způsobem a mnoho dalších.

Pracuje jako manager obchodu. Je ženatý, má tři dcery.

radek-vojtek

Pirátská strana


Lidé

Zdeňka Dvořáková Kocourková
Zdeňka Dvořáková Kocourková zastupitelka Olomouckého kraje
Martina Ježková
Martina Ježková mediální manažerka pro Olomoucký kraj
Michal Langer
Michal Langer koordinátor KS Olomouckého kraje
Poznejte celý náš tým