Jaroslav Krejčí

Jaroslav pochází z Mohelnice, více jak 20 let žije v Přerově, kde je také členem MS. Je ženatý a má dvě děti.

Již v roce 1992 maturoval na Gymnáziu Jana Opletala v Litovli, poté chvíli studoval na Chemicko-technologické fakultě v Pardubicích, aby nakonec dostudoval v r. 2000 učitelství Čj - Ch na Pedagogické fakultě v Hradci Králové.

V roce 2000 začal učit na malé alternativní škole, po několika odučených měsících nastoupil na civilní službu. Poté již pracovně zakotvil na ZŠ Přerov, U Tenisu 4. Záliba v informační technologie se mu stala profesí - na Ped. fakultě MU v Brně vystudoval informatiku. Již v této době docela propadnul svobodnému softwaru, který dokonce implementoval na své základní škole (migrace z Windows na Linux). O tomto svém počinu zvěstoval jak písemně (články v Linuxexpresu, České škole), tak osobně (přednášky na Installfestu, LinuxAltu, Žilinské univerzitě, …).

Nejen prací a Linuxem je člověk živ - Jaroslav má rád pěší túry (v r. 2009 šel s manželkou z Porta do Santiaga), od 12 let hraje závodně kuželky a oblíbil si ostrá jídla. Stále ještě čte, ale méně než zamlada, dokonce zanedbává i své oblíbené francouzské prokleté básníky. Podobně to má i se svým oblíbeným herním žánrem RPG a hudbou. Alespoň že se tedy stále věnuje dárcovství krve a plazmy - v roce 2020 má Jaroslav na svém kontě 70 bezpříspěvkových odběrů.