Zimní report z Pirátské Tvrze

20. prosince 2022
Zimní report z Pirátské Tvrze

Vážení čtenáři našich pravidelných reportů, s aktuálním zimním obdobím souběžně přichází i čas adventu a tak už jistě téměř každý zapálil několik svíček na svém adventním věnci a začali jsme si tak i ve svých domácnostech navozovat atmosféru blížících se vánočních svátků.

Rádi bychom Vám touto cestou chtěli velmi poděkovat za Vaši účast v komunálních volbách. Dostali jsme důvěru v podobě téměř 24% hlasů, což je více než dvojnásobný nárůst oproti minulému období a máme tak v období nynějším zastupitele tři. Ač nám výsledek přisoudil roli konstruktivní opozice, věříme, že se nám alespoň část z našeho programu podaří také realizovat a dále budeme fungovat jako poradní a kontrolní hlas v zastupitelstvu i prostřednictvím kontrolního výboru, kde máme předsedu a další dva členy. Stejně tak budeme navazovat na úspěšné fungování a vedení Kulturně-sportovní komise, kde se nám osvědčil model úzké spolupráce mezi všemi spolky napříč. Ostatně tuto komisi považujeme za živou duši městyse a tak bychom si Vás rádi rovnou dovolili co nejsrdečněji pozvat na další ročník akce Vítání jara aktivním způsobem, který měl minule velmi hojnou účast, jenž se bude konat v sobotu 25.3. 2023.

V listopadu proběhla volba nového předsednictva místního sdružení Pirátská Tvrz. Předsedou byl opětovně zvolen Radek Vojtek. Místopředsedy pak Jan Koutný a Soňa Pechová. Náš předseda se stal od října také členem Komise pro mládež a sport Olomouckého kraje. Pro rok 2023 máme naplánovanou opět širokou škálu nejrůznějších akcí, které budeme buď sami pořádat a nebo je spoluorganizovat. Například tradiční dobrovolnická ekologická akce Ukliďme Česko proběhne 1.4. 2023. Dále nás čekají kulturní akce jako VyOsení nebo Kytary in Majetín, či sportovní v podobě různých turnajů a spoustu dalšího.

Veškeré naše činnosti a aktivity pravidelně zveřejňujeme a informujeme o nich na našich komunikačních kanálech – webu a facebooku Pirátská Tvrz. Najdete zde také mj. termíny zasedání a tím pádem třeba i možnosti jak se zapojit nebo kde se můžeme potkat a prodiskutovat náměty ke zlepšení. Přejeme Vám pohodové, klidné a krásné Vánoce a hodně štěstí, zdraví, lásky, pevných nervů, ale i radostných okamžiků do nového roku.

Radek Vojtek Předseda MS Pirátská Tvrz a kolektiv Pirátské Tvrze

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Piráti jdou do krajských voleb s podporou ProOlomouc, Společně pro Přerov, Naše Litovelsko a regionálních osobností

Piráti jdou do krajských voleb s podporou ProOlomouc, Společně pro Přerov, Naše Litovelsko a regionálních osobností

Olomouc, 18.4.2024 - Česká pirátská strana půjde do podzimních krajských voleb v koalici s hnutím ProOlomouc, Společně pro Přerov a Naše Litovelsko. Oznámili to na čtvrteční tiskové konferenci v Olomouci. Společným cílem je boj proti korupci, transparentnost a poskytování kvalitních krajských služeb občanům.

Hledáme stážisty pro senátní a krajské volby v Olomouckém kraji

Hledáme stážisty pro senátní a krajské volby v Olomouckém kraji

Nabízíme nestereotypní stáž v politickém marketingu pro Českou Pirátskou stranu v Olomouckém kraji. Hledáme nadšence, kteří jsou kreativní, mají zájem o PR a sociální sítě a jsou ochotni se učit novým věcem. Nabízíme praxi v dynamickém politickém prostředí, flexibilní pracovní dobu a možnost práce z domova. Stáž je neplacená, s flexibilní dobou trvání. Pokud chceš získat zkušenosti v politickém marketingu, pošli nám své CV a motivační dopis.

Zemědělce je třeba vyslechnout

Zemědělce je třeba vyslechnout

Olomouc, 23. 2. 2024 - Českem rezonuje protest zemědělců, který v pondělí odstartovaly traktory v Praze. Mnozí zemědělci i zemědělské organizace na začátku týdne mluvili o tom, že jim byla demonstrace ukradena různými pseudo-vlasteneckými proudy a velká část z nich se tak od protestu distancovala. Včera (22. 2.) to však bylo jiné. Čtvrteční akci zaštítila Agrární komora, a tak se dá mluvit o skutečném zemědělském protestu s reálnými důvody i požadavky.