Zářijové Pirátské listy jsou tu!

8. září 2018
Zářijové Pirátské listy jsou tu!

Olomouc, 8. 9. 2018 – Zářijové předvolební Pirátské listy jsou tu! Tištěná verze bude distribuována během září ve všech městech a obcích Olomouckého kraje, kde Piráti kandidují. A co zajímavého se v nich dočtete? O tom je dnešní článek.

V Olomouci Piráti kandidují v koalici s hnutím Starostové a nezávislí pod heslem „Čistě a odvážně“. V sérii článků představují svoji vizi, jak udělat Olomouc atraktivním městem pro 21. století. Průhledná radnice, digitalizace a elektronizace města, Olomouc jako centrum visegrádské čtyřky, participativní rozpočet a péče o starší spoluobčany. To vše jsou témata, o kterých si můžete přečíst poutavé články.

Piráti z Přerova přinášejí články o bikesharingu, účasti na akci Ukliďme Česko a o zeleni a údržbě města. Rozhodně nevynechejte článek o tom, jak správně volit v komunálních volbách.

Pirátské listy pokračují články z Prostějova, kde referují o poměrech na prostějovské radnici, představují, co je to Chytré město, a zamýšlejí se nad investicemi do městské infrastruktury. Další články představují komunální kandidáty v Hranicích a v Šumperku.

Nezapomněli jsme ani na naše vesnice. Můžete si přečíst články o nezávislé kandidátce s podporou Pirátů v Budětsku, rozhovor s lídrem kandidátky v Brodku u Přerova, článek o tom, jak zlepšit život v Majetíně, a nakonec článek o podpoře hudebních festivalů.

To vše a ještě něco více se můžete dočíst v nových Pirátských listech. Pokud se Vám nebude chtít čekat, až se objeví ve Vaší schránce, tak si je můžete stáhnout už dnes ve formátu PDF zde.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Olomouc, 24. 11. 2023 - Pro města a obce je v současnosti velkým tématem možné zavedení povinného a plošného zálohování PET lahví. Na Ministerstvu pro životní prostředí se totiž připravuje novela zákona o obalech. Města, obce i kraje se však staví proti. Obávají se poškození současného systému třídění odpadů, který je funkční. Třídí přes 70 % Čechů (patříme tak mezi nejlépe třídící země v EU), přičemž PET lahví již dnes vytřídíme osm z deseti. Do roku 2029 se máme zlepšit ještě o jednu lahev, tedy na vytříděnost 90 %.

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

25. 9. 2023, Olomouc - Piráti a Pirátky z Olomouckého kraje si v sobotu zvolili svého lídra do nadcházejících krajských voleb v roce 2024. Kandidátku povede Martin Šmída, současný pirátský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství. Mezi jeho priority patří boj proti klientelismu a papalášství, vyrovnané hospodaření kraje nebo péče o životní prostředí.