V Přerově se o víkendu děti vydaly po stopách pirátského pokladu

1. července 2019
V Přerově se o víkendu děti vydaly po stopách pirátského pokladu

Přerov, 1. 7. 2019 - Piráti v Přerově se rozhodli zpříjemnit dětem konec školního roku a uspořádali v prostředí místní laguny netradiční dětský den.

Pirátská pátračka na Laguně měla celkem 5 stanovišť, kde děti plnily různé úkoly, aby dostaly slíbený pirátský poklad. Na prvním z nich měly děti za úkol složit Českou vlajku a zodpovědět různé hádanky, na druhém stanovišti pak děti házely do koše všechny špatné vlastnosti – pýchu, lhaní, podvádění, lenost. O kousek dál čekalo stanoviště zaměřené na třídění odpadu, tedy plastu, papíru, kovu, skla a bioodpadu. Na posledních stanovištích pak děti procházely slalom s míčkem na pingpongové pálce, stavěly věž ze dřevěných kostek nebo hledaly cestu ke klíči k pokladu v bludišti. Pro ty nejmenší byly na každém stanovišti připraveny jednodušší varianty. Hlad a žízeň pomohli návštěvníkům utišit v blízkých restauracích, kde si lidé díky Pirátům čepovali nápoje do vratných kelímků ­- netvořili jsme tak zbytečný odpad. Velkou oblibu si kromě skákací lodi nebo na lodi skutečné našly děti v malování na obličej v podání ilustrátorky Kristýny Botkové. Celou akci navštívilo přes 600 návštěvníků, kteří si kromě pirátského pokladu odnesli jako vzpomínku fotografii s šermíři ze šermířské skupiny Ares Armenie.

“Jsem rád, že se dětský den na laguně vydařil. Veškeré aktivity připravili Piráti z Přerova vlastními silami a s dětmi strávili celou neděli. Podařilo se nám dokázat, že netvoříme velké akce pouze před volbami, ale chceme pomoci oživovat veřejný prostor přes celý rok různými aktivitami,” shrnul celý den předseda přerovských Pirátů Jaromír Horký.


Ukázalo se, že tajenka, kterou děti získaly po splněních všech úkolů, je pravdivá – Na palubě s Piráty nenudím se já, ani ty!

Podívejte se, jak to na dětském dni vypadalo!

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Olomouc, 24. 11. 2023 - Pro města a obce je v současnosti velkým tématem možné zavedení povinného a plošného zálohování PET lahví. Na Ministerstvu pro životní prostředí se totiž připravuje novela zákona o obalech. Města, obce i kraje se však staví proti. Obávají se poškození současného systému třídění odpadů, který je funkční. Třídí přes 70 % Čechů (patříme tak mezi nejlépe třídící země v EU), přičemž PET lahví již dnes vytřídíme osm z deseti. Do roku 2029 se máme zlepšit ještě o jednu lahev, tedy na vytříděnost 90 %.

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

25. 9. 2023, Olomouc - Piráti a Pirátky z Olomouckého kraje si v sobotu zvolili svého lídra do nadcházejících krajských voleb v roce 2024. Kandidátku povede Martin Šmída, současný pirátský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství. Mezi jeho priority patří boj proti klientelismu a papalášství, vyrovnané hospodaření kraje nebo péče o životní prostředí.