V Přerově proběhl hudební festival VyOsení

16. srpna 2021
V Přerově proběhl hudební festival VyOsení

V sobotu 14. srpna proběhl v areálu BaseCampu v Přerově další z ročníků hudebního festivalu VyOsení pořádaný Piráty a Starosty Olomouckého kraje. Akce se zúčastnilo několik kapel a DJ, kteří obstarali multižánrový hudební program festivalu.

Hlavními hvězdami festivalu byla skupina Třetí Dáma. Mezi další vystupující se zařadili skupiny The Inversion a Cirkus Láskohrad. Hudební produkci zakončil přerovský DJ Jungling Jay. „VyOsení je hudební festival svobodné hudby, který se zaměřuje proti poplatkům ochranného svazu autorského – OSA. OSA nechápe, jak může vystupovat někdo jen tak, pro radost druhých, proto chceme dokázat, že to opravdu jde a s velkou podporou,“ říká pořadatel kulturních akcí Jaromír Horký.

Letošní festival byl již čtvrtým ročníkem. Samotný festival přímo navazuje také na již několik předešlých ročníků, jež proběhly v Brodku u Přerova. „Jsem rád, že se nám znovu podařilo uskutečnit festival VyOsení. Tento rok navíc vyšlo příznivé počasí a skupiny byly opravdu skvělé. Vysoká účast značí, že se tato akce v Přerově těší velké oblibě a my rozhodně plánujeme pořádat další ročníky,“ uvádí spolupořadatel festivalu Vojtěch Nezval.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Olomouc, 24. 11. 2023 - Pro města a obce je v současnosti velkým tématem možné zavedení povinného a plošného zálohování PET lahví. Na Ministerstvu pro životní prostředí se totiž připravuje novela zákona o obalech. Města, obce i kraje se však staví proti. Obávají se poškození současného systému třídění odpadů, který je funkční. Třídí přes 70 % Čechů (patříme tak mezi nejlépe třídící země v EU), přičemž PET lahví již dnes vytřídíme osm z deseti. Do roku 2029 se máme zlepšit ještě o jednu lahev, tedy na vytříděnost 90 %.

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

25. 9. 2023, Olomouc - Piráti a Pirátky z Olomouckého kraje si v sobotu zvolili svého lídra do nadcházejících krajských voleb v roce 2024. Kandidátku povede Martin Šmída, současný pirátský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství. Mezi jeho priority patří boj proti klientelismu a papalášství, vyrovnané hospodaření kraje nebo péče o životní prostředí.