V Přerově ožila Wilsonova ulice

30. srpna 2018
V Přerově ožila Wilsonova ulice

Společně pro Přerov a Piráti uspořádali benefiční koncert s názvem „Živá ulice“. Cílem bylo oživit jednu z frekventovaných ulic v centru města a také podpořit centrum SONS, které pracuje se zrakově handicapovanými. Během čtyř hodin vystoupilo šest přerovských muzikantů a podařilo se vybrat 3420,- Kč, které poputují na provoz centra.

Celá akce probíhala formou buskingu, tedy pouličního hraní. Místní umělci vystupovali na improvizovaném pódiu a zpříjemňovali kolemjdoucím chůzi centrem města. Bylo zde připraveno i malé pohoštění jako třeba voda na pití, čerstvé ovoce nebo domácí bábovka.

V Coworkingovém centru (nad bývalou prodejnou Baťa) měli zástupci centra SONS připravenou ukázku různorodých pomůcek pro nevidomé a lidé si mohli také vyzkoušet zvukem naváděnou střelbu z laserové pistole. Našim cílem bylo, aby si normální lidé dokázali představit jaké to je žít se zrakovým omezením.

Akci podpořili přerovští muzikanti: Ivo Blahunek, Daniel Režný, Gabriela Navrátilová, Pavel Dostál, Tomáš Hambálek a Adam Hobza.

„Jsme moc rádi, že akci podpořilo tolik přerovských umělců. Hlavní cíl bylo oživit ulici hudbou a informovat kolemjdoucí o činnosti centra SONS. K tomu všemu jsme vybrali pár tisíc, které handicapovaným pomůžou. Takže myslím, že se akce podařila,“ říká Tomáš Karlík, organizátor akce.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Piráti jdou do krajských voleb s podporou ProOlomouc, Společně pro Přerov, Naše Litovelsko a regionálních osobností

Piráti jdou do krajských voleb s podporou ProOlomouc, Společně pro Přerov, Naše Litovelsko a regionálních osobností

Olomouc, 18.4.2024 - Česká pirátská strana půjde do podzimních krajských voleb v koalici s hnutím ProOlomouc, Společně pro Přerov a Naše Litovelsko. Oznámili to na čtvrteční tiskové konferenci v Olomouci. Společným cílem je boj proti korupci, transparentnost a poskytování kvalitních krajských služeb občanům.

Hledáme stážisty pro senátní a krajské volby v Olomouckém kraji

Hledáme stážisty pro senátní a krajské volby v Olomouckém kraji

Nabízíme nestereotypní stáž v politickém marketingu pro Českou Pirátskou stranu v Olomouckém kraji. Hledáme nadšence, kteří jsou kreativní, mají zájem o PR a sociální sítě a jsou ochotni se učit novým věcem. Nabízíme praxi v dynamickém politickém prostředí, flexibilní pracovní dobu a možnost práce z domova. Stáž je neplacená, s flexibilní dobou trvání. Pokud chceš získat zkušenosti v politickém marketingu, pošli nám své CV a motivační dopis.

Zemědělce je třeba vyslechnout

Zemědělce je třeba vyslechnout

Olomouc, 23. 2. 2024 - Českem rezonuje protest zemědělců, který v pondělí odstartovaly traktory v Praze. Mnozí zemědělci i zemědělské organizace na začátku týdne mluvili o tom, že jim byla demonstrace ukradena různými pseudo-vlasteneckými proudy a velká část z nich se tak od protestu distancovala. Včera (22. 2.) to však bylo jiné. Čtvrteční akci zaštítila Agrární komora, a tak se dá mluvit o skutečném zemědělském protestu s reálnými důvody i požadavky.