Už konečně odkupme pasáž a z ostudy udělejme chloubu, vyzývají Společně pro Přerov a Piráti

3. srpna 2020
Už konečně odkupme pasáž a z ostudy udělejme chloubu, vyzývají Společně pro Přerov a Piráti

Přerov, 3. sprna 2020 - Už v únoru roku 2019 poprvé Pavel Ondrůj předložil návrh na revitalizaci pasáže, které měl předcházet její odkup. Zastupitelé pak ale v červnu 2019 neschválili odkup bytových a ani nebytových prostor a naděje na revitalizaci se rozplynula. Společně pro Přerov a Piráti však s ohledem na události posledních dní v Přerově opět předloží návrh na odkup pasáže v centru města.

Divoká atmosféra z posledních týdnů ukázala, že město musí řešit podobu svého centra víc, než jen dopravními značkami. Proto je třeba téma odkupu pasáže znovu otevřít. Nejde jenom o bezpečnost v centru města, ale hlavně o reprezentativní vstupní bránu, která byla v minulosti naší pýchou. Město bohužel nemá nástroje, jak zabránit konfliktu mezi lidmi, ale může ovlivnit podobu města.

„Našim cílem bylo, aby město jednalo s vlastníky pasáže o jejím odkupu a následně se pasáž zrekonstruovala a vrátila se jí tak její původní noblesa. Nemůžeme zachraňovat každý dům, o který se jeho majitel nezvládá řádně starat, ovšem pasáž je svou polohou i podobou výjimečná nejen v Přerově, ale i mezi jinými městy. Díky stavu by však prodejní cena měla být spíše symbolická,” míní lídr Společně pro Přerov a Pirátů Jan Horký.

„Jen jako vlastník má město dostatečně silné nástroje, jak ovlivnit nejev vzhled, ale i pravidla nájemníků pasáže, což ovlivňuje okolí. Chci vrátit pasáži zašlý lesk, vždyť je to prostor, kterým se nemůže chlubit každé město. Cesta to bude dlouhá a složitá, přesto jsem přesvědčen, že to musíme zkusit znovu a nyní úspěšně,” říká předkladatel návrhu Pavel Ondrůj.

Společně pro Přerov a Piráti věří, že budoucnost centra města a pasáže leží na srdci všem a to i 12 zastupitelům, kteří se v loňském roce zdrželi a letos jistě zvednou pro toto usnesení ruku.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Olomouc, 24. 11. 2023 - Pro města a obce je v současnosti velkým tématem možné zavedení povinného a plošného zálohování PET lahví. Na Ministerstvu pro životní prostředí se totiž připravuje novela zákona o obalech. Města, obce i kraje se však staví proti. Obávají se poškození současného systému třídění odpadů, který je funkční. Třídí přes 70 % Čechů (patříme tak mezi nejlépe třídící země v EU), přičemž PET lahví již dnes vytřídíme osm z deseti. Do roku 2029 se máme zlepšit ještě o jednu lahev, tedy na vytříděnost 90 %.

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

25. 9. 2023, Olomouc - Piráti a Pirátky z Olomouckého kraje si v sobotu zvolili svého lídra do nadcházejících krajských voleb v roce 2024. Kandidátku povede Martin Šmída, současný pirátský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství. Mezi jeho priority patří boj proti klientelismu a papalášství, vyrovnané hospodaření kraje nebo péče o životní prostředí.