Úterní hlášení od kormidel - Lubomír Vlček

20. srpna 2019
Úterní hlášení od kormidel - Lubomír Vlček

Úterní hlášení od kormidel. Tak se jmenuje seriál rozhovorů s našimi členy a zastupiteli v Olomouckém kraji. Každé úterý přinášíme zajímavé rozhovory s lidmi, kteří jsou součástí Pirátské strany.

Dnes jsme vyzpovídali Lubomíra Vlčka ze Šumperka.

Řekni nám něco o sobě.

Letos jsem oslavil kulaté 40. narozeniny. Po celou dobu žiji v podhůří Jeseníků, v její bráně, městu plném zeleně, městě s obrovským potenciálem a to v Šumperku. S klidným srdcem o sobě prohlašuji, že jsem velmi silným patriotem a na toto město nedám dopustit. Vzděláním jsem strojař a ajťák, v současné době pracuji v nadnárodní společnosti, v oblasti lisoplastařství. Od roku 2006 jsem ženatý a od roku 2016 hrdým otcem nádherné dcery. Mezi mé záliby řadím mimo rodiny, která je pro mne vždy na prvním místě, silniční cyklistiku. S fyzickým vypětím, kterým vždy dokončuji své vyjížďky, dokonale odfiltruji problémy všedních dnů …

<img alt="Lubomír Vlček" src="/assets/img/miscellaneous/uterni-hlaseni-od-kormidel-lubomir-vlcek-1.jpg" />

Jak vnímáš život v naší republice?

Jak jinak, jsem tu šťastný! Naše země se může chlubit krásnou přírodou, bohatým kulturním dědictvím, pracovitými lidmi a jakousi jistotou pro život, kterou každý člověk potřebuje pro to, aby se mohl rozvíjet. Jsem pyšným občanem České Republiky a dělá mi radost a potěšení naši zem vychvalovat všude, kde se vyskytnu a před všemi, které potkám. Jakožto součást Evropské unie jsme pevným a stabilním článkem celého společenství, s lidmi, kteří dovedou posouvat celý svět k lepšímu (jen jim dát prostor :-)) Je pro mne tudíž velice potěšující plynulá vzestupná tendence Pirátů, kteří v mých očích zosobňují vše, co od moderní politiky očekávám. Díky!

Jak se ti žije ve tvém městě?

Šumperk je městem, které mohu doporučit každému! Rozlohou nevelké, svými možnostmi a krásou bez hranic. Jsme branou do Jeseníků, hor s duší, plné zeleně, čistého vzduchu, nedotknuté krajiny, která každého překvapí svou rozmanitostí. Šumperk má dlouhou historii, je třeba jej však dále rozvíjet a otevírat lidem. Vnímám obrovský potenciál, jak jej dělat stále zajímavějším pro širokou škálu obyvatelstva.

<img alt="Lubomír Vlček" src="/assets/img/miscellaneous/uterni-hlaseni-od-kormidel-lubomir-vlcek-2.jpg" />

Jak se změnil Tvůj život od vstupu do Pirátské strany?

Vstupem do Pirátské strany jsem dosáhl svého cíle, být u toho, když zdravý rozum, cit pro výsledek, nezkroucená fakta a přirozeně lidsky podaná politika začne oslovovat širokou masu lidí. Pirátská strana je nyní faktickým lídrem pro liberálně smýšlející lidi, kteří nepodléhají dezinformacím a aktivně se zapojují do formování občanského soužití. Je složité opustit svou komfortní zónu a postavit se do čela těchto lidí a i formálně vstoupit do podvědomí svého okolí se zprávou: „Jsem hrdý Pirát a jsem tu pro vás!“ Já to udělal a nadále budu vykonávat službu lidem kolem sebe. Jakkoliv to bude těžké, dal jsem se na cestu, kterou vnímám jako tu jedinou a správnou. Pod vlajkou Pirátů mám však jistotu zázemí a podpory stejně smýšlejících lidí, za což mnohokrát děkuji a vzkazuji: „Férově a narovinu!“

Na čem zrovna pracuješ? Co se zatím podařilo dotáhnout do konce?

Spolu se svými kolegy jsme se pokusili v roce 2018 vstoupit do městského zastupitelstva. Toto se nám bohužel nepodařilo, proto se naše snažení přesunulo především do občanských aktivit. Spolupořádání několika happeningů, úklidových akcí, či otevřených debat a schůzí, se snažíme dále šířit pirátskou myšlenku mezi ostatní lidi.

Našim přístupem k férové práci, bez skrytých úmyslů, jsme oslovili politické hnutí, které v Šumperku zasedá v zastupitelstvu a podařilo se nám vyjednat 4 pozice v komisích města. Na těchto pozicích aktivně vystupujeme s návrhy a úpravami, které by měly reflektovat potřeby občanů a následně jsou pak řešeny radou města. Prakticky chceme touto prací dokázat, že jsme připraveni být dobrými zástupci lidí v městském zastupitelstvu. Je před námi cesta do roku 2022, kde již budeme jistě schopni oslovit větší počet našich sousedů, obyvatelů města Šumperka.

<img alt="Lubomír Vlček" src="/assets/img/miscellaneous/uterni-hlaseni-od-kormidel-lubomir-vlcek-3.jpg" />

Co bys na závěr vzkázal všem našim voličům a občanům?

Žijeme v digitální době, kdy se informace šíří rychleji, než jsme schopni v mžiku vyhodnocovat. Byl bych tedy moc rád, aby si lidé ověřovali zdroje, čerpali z více míst, uvažovali s rozmyslem a ne na „první dobrou“. Vzájemná úcta k ostatním, nenadřazování svých názorů a naslouchání by pak mělo být jakýmsi standardem … Otevřené oči a hlavně otevřené srdce je pak cestou ke vzájemné toleranci a společnému soužití. A pokud by někdo měl ambice a chuť měnit něco, co považuje za nesprávné, ať to udělá! Ať osloví okolí, neboť jistě nalezne spřízněnou duši, díky které může posunout svůj záměr dál.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Olomouc, 24. 11. 2023 - Pro města a obce je v současnosti velkým tématem možné zavedení povinného a plošného zálohování PET lahví. Na Ministerstvu pro životní prostředí se totiž připravuje novela zákona o obalech. Města, obce i kraje se však staví proti. Obávají se poškození současného systému třídění odpadů, který je funkční. Třídí přes 70 % Čechů (patříme tak mezi nejlépe třídící země v EU), přičemž PET lahví již dnes vytřídíme osm z deseti. Do roku 2029 se máme zlepšit ještě o jednu lahev, tedy na vytříděnost 90 %.

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

25. 9. 2023, Olomouc - Piráti a Pirátky z Olomouckého kraje si v sobotu zvolili svého lídra do nadcházejících krajských voleb v roce 2024. Kandidátku povede Martin Šmída, současný pirátský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství. Mezi jeho priority patří boj proti klientelismu a papalášství, vyrovnané hospodaření kraje nebo péče o životní prostředí.