Strana zelených a Piráti mají nový zastupitelský klub

12. prosince 2016
Strana zelených a Piráti mají nový zastupitelský klub

Strana zelených, Piráti a nezávislí kandidáti, jež byli sdruženi ve volební straně Občané pro Olomouc, se dohodli na vzniku nového klubu. Po dvou letech tak v olomouckém zastupitelstvu přibude samostatný klub s názvem: Zelení a Piráti („SZ/Pir“).

Nový klub bude reprezentovat Stranu zelených a Českou pirátskou stranu, osobně je bude zastupovat Richard Kořínek (SZ), který v létě v olomouckém zastupitelstvu vystřídal Pavla Bednaříka (SZ). Případným náhradníkem klubu je Vojtěch Pikal (Piráti).

František Kocourek, jako předseda základní organizace Strany zelených v Olomouci, k tomu říká:

„Důvodem tohoto rozhodnutí byly názorové rozdíly v otázkách fungování vzájemné spolupráce. Ubezpečujeme naše voliče, že zastupitel Richard Kořínek (SZ) a dále i členové komisí a výborů budou nadále pokračovat v prosazování našich programových závazků a aktivně hájit zájmy obyvatel našeho města. Spolupráce s Piráty je v tomto ohledu pro SZ přirozeným vyústěním.“.

Vojtěch Pikal, který je člen místní organizace Pirátů a 1. místopředseda strany, k tomuto dodává:

„Pilířem pirátské politiky je transparence. Otevřenost města, tj. radnice i městských společností, je pro nás prioritou. Náš program budeme v Olomouci lépe prosazovat ve společném klubu se Stranou zelených“.

Stávající zastupitelský klub Občanů pro Olomouc bude zachován, jeho předsedkyně Dominika Kovaříková oddělení zelených a Pirátů vítá:

„Občané pro Olomouc pokračují dál, nezávislí zastupitelé budou u i nadále hájit zájmy občanů města a volební program, s kterým jsme ve volbách v roce 2014 kandidovali“.

Kontakty:

František Kocourek, Strana zelených, ZO Olomouc<br /> frantisek.kocourek@zeleni.cz, tel: +420 604 543 099

Vojtěch Pikal, Česká pirátská strana, MS Olomouc<br /> vojtech.pikal@pirati.cz, tel: +420 778 702 714

Dominika Kovaříková, Občané pro Olomouc<br /> dominika.kovarikova@seznam.cz, tel: +420 603 279 603

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Piráti jdou do krajských voleb s podporou ProOlomouc, Společně pro Přerov, Naše Litovelsko a regionálních osobností

Piráti jdou do krajských voleb s podporou ProOlomouc, Společně pro Přerov, Naše Litovelsko a regionálních osobností

Olomouc, 18.4.2024 - Česká pirátská strana půjde do podzimních krajských voleb v koalici s hnutím ProOlomouc, Společně pro Přerov a Naše Litovelsko. Oznámili to na čtvrteční tiskové konferenci v Olomouci. Společným cílem je boj proti korupci, transparentnost a poskytování kvalitních krajských služeb občanům.

Hledáme stážisty pro senátní a krajské volby v Olomouckém kraji

Hledáme stážisty pro senátní a krajské volby v Olomouckém kraji

Nabízíme nestereotypní stáž v politickém marketingu pro Českou Pirátskou stranu v Olomouckém kraji. Hledáme nadšence, kteří jsou kreativní, mají zájem o PR a sociální sítě a jsou ochotni se učit novým věcem. Nabízíme praxi v dynamickém politickém prostředí, flexibilní pracovní dobu a možnost práce z domova. Stáž je neplacená, s flexibilní dobou trvání. Pokud chceš získat zkušenosti v politickém marketingu, pošli nám své CV a motivační dopis.

Zemědělce je třeba vyslechnout

Zemědělce je třeba vyslechnout

Olomouc, 23. 2. 2024 - Českem rezonuje protest zemědělců, který v pondělí odstartovaly traktory v Praze. Mnozí zemědělci i zemědělské organizace na začátku týdne mluvili o tom, že jim byla demonstrace ukradena různými pseudo-vlasteneckými proudy a velká část z nich se tak od protestu distancovala. Včera (22. 2.) to však bylo jiné. Čtvrteční akci zaštítila Agrární komora, a tak se dá mluvit o skutečném zemědělském protestu s reálnými důvody i požadavky.