Strana zelených a Piráti mají nový zastupitelský klub

12. 12. 2016
Strana zelených a Piráti mají nový zastupitelský klub

Strana zelených, Piráti a nezávislí kandidáti, jež byli sdruženi ve volební straně Občané pro Olomouc, se dohodli na vzniku nového klubu. Po dvou letech tak v olomouckém zastupitelstvu přibude samostatný klub s názvem: Zelení a Piráti („SZ/Pir“).

Nový klub bude reprezentovat Stranu zelených a Českou pirátskou stranu, osobně je bude zastupovat Richard Kořínek (SZ), který v létě v olomouckém zastupitelstvu vystřídal Pavla Bednaříka (SZ). Případným náhradníkem klubu je Vojtěch Pikal (Piráti).

František Kocourek, jako předseda základní organizace Strany zelených v Olomouci, k tomu říká:

„Důvodem tohoto rozhodnutí byly názorové rozdíly v otázkách fungování vzájemné spolupráce. Ubezpečujeme naše voliče, že zastupitel Richard Kořínek (SZ) a dále i členové komisí a výborů budou nadále pokračovat v prosazování našich programových závazků a aktivně hájit zájmy obyvatel našeho města. Spolupráce s Piráty je v tomto ohledu pro SZ přirozeným vyústěním.“.

Vojtěch Pikal, který je člen místní organizace Pirátů a 1. místopředseda strany, k tomuto dodává:

„Pilířem pirátské politiky je transparence. Otevřenost města, tj. radnice i městských společností, je pro nás prioritou. Náš program budeme v Olomouci lépe prosazovat ve společném klubu se Stranou zelených“.

Stávající zastupitelský klub Občanů pro Olomouc bude zachován, jeho předsedkyně Dominika Kovaříková oddělení zelených a Pirátů vítá:

„Občané pro Olomouc pokračují dál, nezávislí zastupitelé budou u i nadále hájit zájmy občanů města a volební program, s kterým jsme ve volbách v roce 2014 kandidovali“.

Kontakty:

František Kocourek, Strana zelených, ZO Olomouc
frantisek.kocourek@zeleni.cz, tel: +420 604 543 099

Vojtěch Pikal, Česká pirátská strana, MS Olomouc
vojtech.pikal@pirati.cz, tel: +420 778 702 714

Dominika Kovaříková, Občané pro Olomouc
dominika.kovarikova@seznam.cz, tel: +420 603 279 603

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Letní report z Pirátské Tvrze
15.07.2022

Letní report z Pirátské Tvrze

Vážení čtenáři našich pravidelných reportů, s příchodem léta a letních dnů se tak nějak přirozeně uvolňuje i příjemná letní atmosféra a dostavuje se také široký výběr pestrosti různých kulturních či sportovních akcí pod širým nebem....