Spolek Odpadů Olomouckého kraje posiluje

23. září 2021
Spolek Odpadů Olomouckého kraje posiluje

Olomoucký kraj dnes potvrdil převod akcií na spolek Odpady Olomouckého kraje za účelem větší autonomie této organizace. Převod akcií byl odsouhlasen na pondělním jednání zastupitelstva Olomouckého kraje a dnes stvrzen podpisy hejtmana Josefa Suchánka a radního a předsedy spolku Martina Šmídy.

Projekt odpadů Olomouckého kraje má již takřka desetiletou historii. Ambiciózní plán však nebyl naplněn a stal se pro mnohé kontroverzním. Po letech stagnace se nyní nové krajské vedení snaží celý koncept restartovat tak, aby začal smysluplně fungovat. Od loňského roku tak již byly změněny stanovy a uskutečněné valné hromady, které jmenovaly nové vedení ve spolku i servisní společnosti. Spolek měl dosud jen 100 kusů akcií, což neodpovídalo jeho významu. Dnešním dnem dochází k převodu 20 795 akcií v celkové výši 311 925 Kč. „Převádíme akcie dosud vlastněné Olomouckým krajem za účelem větší autonomie spolku Odpadů Olomouckého kraje a jeho posílení ve strukturách Servisní společnosti Odpady Olomouckého kraje a. s.. Spolek je nyní silnější, otevřenější a umožňuje několik úrovní zapojení. Tvoříme tak platformu pro obce, aby mohly snáze a především společně čelit výzvám spojených s novým odpadovým zákonem a stanovenými recyklačními cíli,“ uvádí radní Šmída.

Spolek Odpady Olomouckého kraje má za cíl sdružovat obce, aby mohly společně řešit nakládání s odpadem. „Tento koncept v zahraničí není ojedinělý. Osvědčil se například u našich sousedů v Rakousku, nebo v Polsku. V Olomouckém kraji tak chceme dokázat, že je tento koncept uskutečnitelný také u nás,“ doplňuje Šmída.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Piráti jdou do krajských voleb s podporou ProOlomouc, Společně pro Přerov, Naše Litovelsko a regionálních osobností

Piráti jdou do krajských voleb s podporou ProOlomouc, Společně pro Přerov, Naše Litovelsko a regionálních osobností

Olomouc, 18.4.2024 - Česká pirátská strana půjde do podzimních krajských voleb v koalici s hnutím ProOlomouc, Společně pro Přerov a Naše Litovelsko. Oznámili to na čtvrteční tiskové konferenci v Olomouci. Společným cílem je boj proti korupci, transparentnost a poskytování kvalitních krajských služeb občanům.

Hledáme stážisty pro senátní a krajské volby v Olomouckém kraji

Hledáme stážisty pro senátní a krajské volby v Olomouckém kraji

Nabízíme nestereotypní stáž v politickém marketingu pro Českou Pirátskou stranu v Olomouckém kraji. Hledáme nadšence, kteří jsou kreativní, mají zájem o PR a sociální sítě a jsou ochotni se učit novým věcem. Nabízíme praxi v dynamickém politickém prostředí, flexibilní pracovní dobu a možnost práce z domova. Stáž je neplacená, s flexibilní dobou trvání. Pokud chceš získat zkušenosti v politickém marketingu, pošli nám své CV a motivační dopis.

Zemědělce je třeba vyslechnout

Zemědělce je třeba vyslechnout

Olomouc, 23. 2. 2024 - Českem rezonuje protest zemědělců, který v pondělí odstartovaly traktory v Praze. Mnozí zemědělci i zemědělské organizace na začátku týdne mluvili o tom, že jim byla demonstrace ukradena různými pseudo-vlasteneckými proudy a velká část z nich se tak od protestu distancovala. Včera (22. 2.) to však bylo jiné. Čtvrteční akci zaštítila Agrární komora, a tak se dá mluvit o skutečném zemědělském protestu s reálnými důvody i požadavky.