Společně pro Přerov a Piráti vyzývají - Zrušte nájmy, vyplaťte dividendy

27. března 2020
Společně pro Přerov a Piráti vyzývají - Zrušte nájmy, vyplaťte dividendy

Přerov, 27. března 2020 - Společně pro Přerov a Piráti chtějí ulevit těm nejvíce postiženým podnikatelům a občanům v souvislosti s opatřeními proti šíření nákazy koronaviru. Kromě pomocného balíčku nabízí také řešení, odkud na něj vzít. Chtějí, aby si město vyplatilo dividendy z městských společností.

Vláda České republiky stále mění opatření proti šíření koronaviru, která tvrdě dopadají na místní živnostníky. Společně pro Přerov a Piráti chtějí alespoň přerovským podnikatelům a prodejcům ulevit, aby se po ukončení karantény navrátil život do přerovských ulic. „Situace přerovských podnikatelů a obchodníků není jednoduchá a aktuální stav jim dělá opravdu potíže. Řada měst odpouští nebo snižuje nájmy těm, kteří podnikají v městských prostorách. Podle nás to není tak docela fér - jak k tomu přijdou ti, co mají svůj obchod hned o dveře vedle, ale pronajímají si prostor od soukromníka? Vyzýváme proto i ostatní majitele nebytových prostor, aby svým nájemcům odpustili nájem až do konce roku. Problémy teď mají všichni,” říká zastupitel Jan Horký, který bude tuto výzvu předkládat zastupitelstvu.

<h2>V souhrnném balíčku, kterým chtějí Společně pro Přerov a Piráti pomoci jsou tyto body:</h2>
 • Zrušení nájmu městských nebytových prostor do konce roku 2020
 • Apel vlastníkům nebytových prostor k odpuštění nebo alespoň snížení nájmů podnikatelům, kteří museli kvůli koronaviru zavřít
 • Jednorázový finanční příspěvek 30 000 Kč všem nuceně uzavřeným provozovnám
 • Odpuštění poplatku za užívání veřejného prostranství na 3 měsíce
 • Zrušení poplatků za zábor pro předzahrádky pro letošní rok
 • Otevřenost k nastavování splátkového kalendáře
 • Posunutí splátek bez sankcí po stanovenou dobu
 • Zasílání upomínek ze strany města bez sankci po stanovenou dobu
 • Podpora linek krizové intervence neziskových organizací
 • Likvidace nelegálních bannerů a výlepů na „levné“ půjčky a lichvy
 • Připravit se na situaci ubytování osob s potvrzenou nákazou, které nedisponují vlastním bydlením (krizové byty, vyčlenění oddělených prostor v městských objektech, školy, spolupráce s církvemi aj.)
 • Mapování situace osob bez přístřeší v souvislosti s koronavirem
 • Roušky a vlhčené ubrousky na ruce pro osoby bez přístřeší
 • Zakoupení ÚV dezinfekčních lamp pro sociální služby

Některá tato opatření jsou de facto zdarma, jiná budou pro město znamenat významnou finanční zátěž. „Považujeme za rozumné, aby si město, snad poprvé v historii, vyplatilo dividendy ze zisku městských společností,” uvažuje Jan Flašar, člen finančního výboru města.

„Jako velmi podstatnou také vnímáme podporu občany města, tedy aby dali přednost místním restauracím a obchodníkům před nákupy v nadnárodních řetězcích,” ukončil 1. místopředseda Pirátů v Olomouckém kraji Jaromír Horký.

Zastupitelský klub Společně pro Přerov a Pirátů zároveň apeluje, aby dubnové zasedání proběhlo v souladu s doporučením vlády jen nad zásadními body a to formou videokonference tak, aby se zastupitelé nemuseli scházet osobně a sami předcházeli riziku nákazy.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Naše Litovelsko upozornilo na rekonstrukci komunikace v Myslechovicích, případ navazující na kauzu Autostráda šetří NCOZ

Naše Litovelsko upozornilo na rekonstrukci komunikace v Myslechovicích, případ navazující na kauzu Autostráda šetří NCOZ

Litovel 30.4.2024 - Při rekonstrukci krajské komunikace a chodníku na silnici III/3732 Hanovice - Myslechovice došlo k navýšení původní výšky povrchu. Už v průběhu rekonstrukce si na podivné praktiky stěžovali místní, byli však ujištěni, že je vše v pořádku. Krátce po rekonstrukci se však některé části stavby začaly propadat. Projekt vyvolal podezření z hospodářské trestné činnosti, a tak místní zastupitel Aleš Hubáček podal podnět k prověření případu NCOZ.

Piráti jdou do krajských voleb s podporou ProOlomouc, Společně pro Přerov, Naše Litovelsko a regionálních osobností

Piráti jdou do krajských voleb s podporou ProOlomouc, Společně pro Přerov, Naše Litovelsko a regionálních osobností

Olomouc, 18.4.2024 - Česká pirátská strana půjde do podzimních krajských voleb v koalici s hnutím ProOlomouc, Společně pro Přerov a Naše Litovelsko. Oznámili to na čtvrteční tiskové konferenci v Olomouci. Společným cílem je boj proti korupci, transparentnost a poskytování kvalitních krajských služeb občanům.

Hledáme stážisty pro senátní a krajské volby v Olomouckém kraji

Hledáme stážisty pro senátní a krajské volby v Olomouckém kraji

Nabízíme nestereotypní stáž v politickém marketingu pro Českou Pirátskou stranu v Olomouckém kraji. Hledáme nadšence, kteří jsou kreativní, mají zájem o PR a sociální sítě a jsou ochotni se učit novým věcem. Nabízíme praxi v dynamickém politickém prostředí, flexibilní pracovní dobu a možnost práce z domova. Stáž je neplacená, s flexibilní dobou trvání. Pokud chceš získat zkušenosti v politickém marketingu, pošli nám své CV a motivační dopis.