Společně pro Přerov a Piráti skončili v Přerově třetí! 

9. října 2018
Společně pro Přerov a Piráti skončili v Přerově třetí! 

V letošních komunálních volbách do zastupitelstva města Přerova jsme jako koalice Společně pro Přerov a Piráti skončili se ziskem 11,47 % jako třetí nejsilnější subjekt a máme tak čtyři mandáty.

V povolební neděli náš vyjednávací tým absolvoval několik jednání o možné koalici, a to s vítězem voleb ANO, s druhou ODS i některými dalšími stranami. V pondělí však místní média oznámila, že je již koalice domluvena ve složení ANO (10 zastupitelů), ODS (6 zastupitelů) a koalicí KDU-ČSL a TOP09 (2 zastupitelé), což bude tvořit jen těsnou většinu přerovského 35-členného zastupitelstva.

„Jsme připraveni být čtyři roky silnou, ostrou, ale i konstruktivní opoziční stranou. Budeme nadále vyžadovat dodržování zásad transparentnosti na Přerovské radnici a podporovat návrhy, které budou ku prospěchu všech Přerovanů. Nenecháme spadnout Přerov do let minulých a budeme velmi bedlivě hlídat, aby opět nedocházelo k upřednostňování osobních zájmů před těmi veřejnými, jako tomu bylo za vlády ODS a ČSSD před rokem 2014. Do voleb jsme šli s heslem, že chceme tvořit Přerov společně a na něm trváme. Chceme Přerov posunout naplno do 21. století a budovat z něj dobré místo k životu. Jsme velice vděční Přerovanům, kteří v nás vložili důvěru. Naším úkolem bude ji nezklamat. Budeme vás pravidelně informovat o naší činnost.“ Říká Ing. arch. Jan Horký lídr společné kandidátky za Hnutí Změna.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Olomouc, 24. 11. 2023 - Pro města a obce je v současnosti velkým tématem možné zavedení povinného a plošného zálohování PET lahví. Na Ministerstvu pro životní prostředí se totiž připravuje novela zákona o obalech. Města, obce i kraje se však staví proti. Obávají se poškození současného systému třídění odpadů, který je funkční. Třídí přes 70 % Čechů (patříme tak mezi nejlépe třídící země v EU), přičemž PET lahví již dnes vytřídíme osm z deseti. Do roku 2029 se máme zlepšit ještě o jednu lahev, tedy na vytříděnost 90 %.

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

25. 9. 2023, Olomouc - Piráti a Pirátky z Olomouckého kraje si v sobotu zvolili svého lídra do nadcházejících krajských voleb v roce 2024. Kandidátku povede Martin Šmída, současný pirátský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství. Mezi jeho priority patří boj proti klientelismu a papalášství, vyrovnané hospodaření kraje nebo péče o životní prostředí.