Společně pro Přerov a Piráti chtějí zlepšit komunikaci města s občany skrze Facebook

15. února 2019
Společně pro Přerov a Piráti chtějí zlepšit komunikaci města s občany skrze Facebook

Přerov je jedním z posledních statutárních měst spolu s Teplicemi, které nenajdete na žádné sociální síti. Společně pro Přerov a Piráti to chtějí změnit.

Sociální sítě jsou v dnešní době jedním z nejefektivnějších způsobů komunikace, zejména díky dostupnosti a rychlosti. „Facebook využívají v dnešní době dvě třetiny internetově aktivní populace, je tedy nasnadě vytvořit oficiální komunikační kanál i v našem městě.“ Komentuje předseda přerovských Pirátů Jaromír Horký připravený návrh. „Je smutné, že se stávající koalice uzavírá čím dál více do sebe, začalo to snahou nezveřejňovat jmenovité hlasování rady a pokračuje to konáním zastupitelstev pouze jednou za dva měsíce. Již v minulém volebním období jsme pokoušeli vydiskutovat oficiální kanály města na sociálních sítích, avšak nesetkali jsme se dostatečným zájmem. Proto nyní předkládáme na únorové zasedání zastupitelstva tento návrh na usnesení. Věříme, že myšlenku zastupitelé podpoří“, dodal Jaromír Horký.

A jaké má Facebook a Instagram výhody? Město může informovat všechny občany o dění ve městě o kulturních akcích, či nenadálých událostech a zasáhne i ty občany, kteří nebudou stránku sledovat nebo si například nestáhli novou aplikaci mobilní rozhlas, protože se třeba o ní ani nedozvěděli. Že jsou sociální sítě v dnešní době fenomén, to dokazuje i fakt, že je využívají i takové vesnice jako Veselíčko nebo Radslavice.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Piráti jdou do krajských voleb s podporou ProOlomouc, Společně pro Přerov, Naše Litovelsko a regionálních osobností

Piráti jdou do krajských voleb s podporou ProOlomouc, Společně pro Přerov, Naše Litovelsko a regionálních osobností

Olomouc, 18.4.2024 - Česká pirátská strana půjde do podzimních krajských voleb v koalici s hnutím ProOlomouc, Společně pro Přerov a Naše Litovelsko. Oznámili to na čtvrteční tiskové konferenci v Olomouci. Společným cílem je boj proti korupci, transparentnost a poskytování kvalitních krajských služeb občanům.

Hledáme stážisty pro senátní a krajské volby v Olomouckém kraji

Hledáme stážisty pro senátní a krajské volby v Olomouckém kraji

Nabízíme nestereotypní stáž v politickém marketingu pro Českou Pirátskou stranu v Olomouckém kraji. Hledáme nadšence, kteří jsou kreativní, mají zájem o PR a sociální sítě a jsou ochotni se učit novým věcem. Nabízíme praxi v dynamickém politickém prostředí, flexibilní pracovní dobu a možnost práce z domova. Stáž je neplacená, s flexibilní dobou trvání. Pokud chceš získat zkušenosti v politickém marketingu, pošli nám své CV a motivační dopis.

Zemědělce je třeba vyslechnout

Zemědělce je třeba vyslechnout

Olomouc, 23. 2. 2024 - Českem rezonuje protest zemědělců, který v pondělí odstartovaly traktory v Praze. Mnozí zemědělci i zemědělské organizace na začátku týdne mluvili o tom, že jim byla demonstrace ukradena různými pseudo-vlasteneckými proudy a velká část z nich se tak od protestu distancovala. Včera (22. 2.) to však bylo jiné. Čtvrteční akci zaštítila Agrární komora, a tak se dá mluvit o skutečném zemědělském protestu s reálnými důvody i požadavky.