Spojujeme síly! Zahájení kampaně Pirátů a Starostů před volbami do zastupitelstev obcí 2018 v Olomouci

15. května 2018
Spojujeme síly! Zahájení kampaně Pirátů a Starostů před volbami do zastupitelstev obcí 2018 v Olomouci

Olomouc, 15. 5. 2018 - Česká pirátská strana a hnutí Starostové a nezávislí se rozhodli spojit síly a zkušenosti a vytvořit společnou kandidátku pro komunální volby 2018 v Olomouci, která ponese název Piráti a Starostové.

Obě strany mají mnoho společného. Ve svých programech shodně kladou důraz na průhlednou politiku, efektivní hospodaření státu, digitalizaci státní správy a na zapojování občanů do veřejných rozhodovacích procesů. Řadu z těchto bodů lze řešit právě na komunální úrovni. Je tedy logické, že v Olomouci dochází před komunálními volbami ke spojení obou stran.

Ke společné kandidátce přistupují obě strany jako rovnocenní partneři. Lídrem společné kandidátky Pirátů a Starostů je vysokoškolský učitel a expert na mezinárodní terorismus Hynek Melichar (Piráti). Hned za ním následuje úspěšný manažer a ředitel Správy kolejí a menz Univerzity Palackého Josef Suchánek (STAN). Kompletní společná kandidátka bude představena v červnu. Bude složena tak, aby na ní byli zkušení odborníci a profesionálové ze všech možných směrů a oborů lidských činností.

Svůj program pro volby do olomouckého zastupitelstva mají Piráti a Starostové rozdělený do čtyř hlavních okruhů. Již ve fázi přípravy konkrétních programových bodů zapojí širokou veřejnost, aby program zohledňoval skutečné potřeby obyvatel Olomouce. Nápady a podněty od Olomoučanů nebudou pouze pasivně přijímat. Kandidáti a dobrovolníci z řad Pirátů a Starostů vyrazí přímo do ulic a budou diskutovat s lidmi o jejich představách a problémech spojených se životem v Olomouci. Detailní program pak bude dopracován právě na základě podnětů a připomínek od obyvatel Olomouce.

Čtyři hlavní programové okruhy a jejich témata jsou následující:

<h2>1. Otevřená radnice</h2>
 • Průhledné hospodaření města a všech městských firem
 • Městská politika bez lobbistických a klientelistických manipulací
 • Digitalizace magistrátu a efektivní fungování města
 • Srozumitelná komunikace s občany
 • Participativní rozpočet – aby lidé sami určovali, kam půjde část městských peněz
<h2>2. Vstřícnost k občanům</h2>
 • Vstřícnost a respekt k názorům, aktivitám a potřebám obyvatel Olomouce
 • Zlepšování občanské vybavenosti města
 • Aktivní řešení dopravní obslužnosti a spojení centra s okrajovými částmi
 • Péče a rozvíjení městské zeleně a přírodních ploch
<h2>3. Vzdělaná Olomouc</h2>
 • Podpora vzniku a fungování škol a školek s alternativním přístupem k výuce
 • Pravidelná komunikace s řediteli škol a zohledňování jejich potřeb
 • Prohloubení spolupráce s Univerzitou Palackého
 • Podpora široké škály sportovních aktivit dětí a mládeže
 • Podpora vzdělávání veřejnosti
 • Školy jako centrum dění, podpora komunitního vzdělávání
<h2>4. Město s dlouhodobou vizí</h2>
 • Plánování rozvoje města na 10 a více let dopředu (Nejde jen o přežití jednoho čtyřletého volebního období, je třeba myslet na budoucnost)
 • Investice nemají připomínat „hašení požáru“, ale zakládat se na střednědobém a dlouhodobém plánu rozvoje města
 • Zlepšování pracovních nabídek, které přimějí mladé lidi zůstat po studiích v Olomouci
 • Olomouc se stane kreativním a moderním městem, ve kterém bude radost vychovávat své děti.

Za kampaní Pirátů a Starostů nestojí žádné velké peníze. Je tvořena především lidmi odhodlanými posunout věci vpřed. Kampaň bude probíhat v každém případě pozitivně a bude taková, jaké by mělo být samotné řízení města: průhledná, nekonfrontační a založená na přímém kontaktu a komunikaci s občany. Komunikace v rámci kampaně bude probíhat nejen díky osobnímu kontaktu kandidátů a dobrovolníků s občany města, ale také online formou na sociálních sítích, kde bude možné sledovat její férový průběh. Finanční stránku kampaně bude možné kontrolovat na transparentním účtu Pirátů a Starostů.

<h2>Kontakty:</h2>

info@pirati-starostove.cz<br /> www.pirati-starostove.cz<br /> facebook.com/PiratiStarostoveOL<br /> instagram.com/pirati_stan_olomouc<br /> twitter.com/PiratiSTAN

<h2>Mgr. Hynek Melichar, Ph.D. (36 let)</h2>

hynek.melichar@pirati.cz

Hynek pracuje jako vysokoškolský učitel na Katedře politologie a evropských studií na Univerzitě Palackého. Absolvoval několik odborných stáží v zahraničí a má přehled o tom, jak funguje politika u nás doma, ale i venku. Dlouhodobě se zabývá vzděláváním a také propojováním univerzitního prostředí s praxí v reálném životě. Hovoří plynně anglicky a domluví se i francouzsky a italsky. Je členem České pirátské strany. V olomouckém zastupitelstvu chce především dohlédnout na průhledné nakládání s veřejnými penězi. Mezi jeho koníčky patří cestování, geocaching, deskové hry, fotografování, divadlo, fotbal nebo kolo.

<h2>Ing. Josef Suchánek (55 let)</h2>

josef.suchanek@upol.cz

Josef je úspěšný manažer, který má zkušenosti s řízením několika velkých firem a organizací, mezi nimi například velkoobchodní prodejny Makro ČR nebo obchod Vltava Stores. V současné době pracuje jako ředitel Správy kolejí a menz Univerzity Palackého. Dlouhodobě se zabývá řízením lidí a projektů. Hovoří dobře anglicky. Je nominantem hnutí Starostové a nezávislí. Do komunální politiky ho přivedlo přání posouvat věci vpřed a pomáhat měnit Olomouc k lepšímu. Mezi jeho koníčky patří chalupaření, včelaření, příroda, sport a hudba.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Olomouc, 24. 11. 2023 - Pro města a obce je v současnosti velkým tématem možné zavedení povinného a plošného zálohování PET lahví. Na Ministerstvu pro životní prostředí se totiž připravuje novela zákona o obalech. Města, obce i kraje se však staví proti. Obávají se poškození současného systému třídění odpadů, který je funkční. Třídí přes 70 % Čechů (patříme tak mezi nejlépe třídící země v EU), přičemž PET lahví již dnes vytřídíme osm z deseti. Do roku 2029 se máme zlepšit ještě o jednu lahev, tedy na vytříděnost 90 %.

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

25. 9. 2023, Olomouc - Piráti a Pirátky z Olomouckého kraje si v sobotu zvolili svého lídra do nadcházejících krajských voleb v roce 2024. Kandidátku povede Martin Šmída, současný pirátský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství. Mezi jeho priority patří boj proti klientelismu a papalášství, vyrovnané hospodaření kraje nebo péče o životní prostředí.