Provinční metody vedení politického boje

10. března 2020
Provinční metody vedení politického boje

Hanácký Večerník dne 10. 3. 2020 zveřejnil komentář Lukáše Blokši s názvem „Hledání trafiky pro neúspěšného lídra Pirátů“. Tento článek, jak máme potvrzeno, psaný na politickou objednávku, je plný lží a zavádějících informací. Ostatně není tajemstvím, že původně aktivistický plátek dávno změnil svůj politický kurz, po prodeji od původního vlastníka.

Článek popisuje aktuálně probíhající výměnu na pozici člena dozorčí rady Výstaviště Flora Olomouc, a. s. (DR VFO), která probíhá zcela transparentně a standardně. Především proto, že stávající zástupce Tomáš Svoboda neprošel z důvodu časové tísně na konci roku 2018 otevřeným transparentním výběrovým řízením, přijalo Republikové předsednictvo Pirátů usnesení, kde vyzývá krajské sdružení Olomouckého kraje k opakování výběrového řízení.

Předsednictvo krajského sdružení v součinnosti se zastupitelským klubem proto vypsalo nové výběrové řízení o vypsání nového výběrového řízení, které organizoval celostátní personální odbor. Veškeré informace o proběhlém výběrovém řízení jsou k dispozici na fóru České pirátské strany.

Paralelně probíhalo na pirátském fóru vyjadřování nespokojenosti části členské základny Olomouckého kraje (především mimoolomouckých členů) s prací Tomáše Svobody, zejména o nedostatečné informovanosti o tom, zda Svoboda v dozorčí radě vykonává nějakou práci. Tato debata však nebyla důvodem k odvolání.

Ve výběrovém řízení měl stávající člen Tomáš Svoboda rovnou a férovou možnost obhájit svou pozici a potvrdit své kvality. Ze tří kandidátů však komisi ve složení Viktor Tichák (předseda zastupitelského klubu), Jaromír Horký (místopředseda krajského sdružení), Jakub Knápek (zastupitel) a Jana Koláříková (personální odbor) nejvíce přesvědčil Hynek Melichar, který svou vizi orientoval na mezinárodní rozměr a spolupráci Výstaviště Flora. Nešlo o žádný „tlak stranických šéfů“. Po uzavření transparentního výběrového řízení a zveřejnění výsledků oznámil předseda zastupitelského klubu Radě města Olomouce tuto změnu a instruoval nového nominanta v dalším postupu.

Rada města Olomouce stáhla bod ze svého zasedání z důvodu zmatku na straně úředníků. Ony „všechny potřebné náležitosti“, které dle článku Piráti údajně nedoložili, se ve skutečnosti týkaly ověřeného podpisu čestného prohlášení, který však Melichar zajistil dle instrukcí v den, kdy probíhalo zasedání rady v působnosti valné hromady.

Rovněž si dovolujeme se ohradit vůči formulacím jako „neúspěšný lídr Pirátů“, „povolební debakl“, „nepřipravenost a politická neznalost pirátských vyjednavačů“. Koalice Piráti a Starostové dosáhla v posledních komunálních volbách skvělého výsledku 11,95 % hlasů a velmi těsného třetího místa. Skutečnost, že koalice zůstala po volbách v opozici, je důsledkem povolebních jednání, z nichž nevzešla žádná přijatelná varianta povolební koalice, která by nebyla v rozporu s povolební strategií Pirátů a Starostů zveřejněnou před volbami. Jiné, politicky mnohem protřelejší strany, rozehrávaly po volbách rošády a dohody, které druhý den neplatily.

Piráti a Starostové odvádějí ve spolupráci s hnutím ProOlomouc velmi dobrou a viditelnou opoziční práci a pořádají veřejné schůze zastupitelského klubu v různých částech Olomouce. Olomoučtí Piráti také pravidelně pořádají ve svém centru Picolo zajímavé akce, přednášky a diskuse pro veřejnost.

Apelujeme na redakci Hanáckého Večerníku, aby stáhla účelový a lživý článek na politickou objednávku. Dále apelujeme na olomoucké novináře, aby ctili principy profesní cti a morálky.

Edit: V původní verzi článku jsme mylně uvedli pana JUDr. Roberta Runtáka do spojitosti s vydavatelstvím Hanáckého Večerníku. Po vysvětlení situace jsme tyto pasáže odstranili a panu Runtákovi se omlouváme.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Naše Litovelsko upozornilo na rekonstrukci komunikace v Myslechovicích, případ navazující na kauzu Autostráda šetří NCOZ

Naše Litovelsko upozornilo na rekonstrukci komunikace v Myslechovicích, případ navazující na kauzu Autostráda šetří NCOZ

Litovel 30.4.2024 - Při rekonstrukci krajské komunikace a chodníku na silnici III/3732 Hanovice - Myslechovice došlo k navýšení původní výšky povrchu. Už v průběhu rekonstrukce si na podivné praktiky stěžovali místní, byli však ujištěni, že je vše v pořádku. Krátce po rekonstrukci se však některé části stavby začaly propadat. Projekt vyvolal podezření z hospodářské trestné činnosti, a tak místní zastupitel Aleš Hubáček podal podnět k prověření případu NCOZ.

Piráti jdou do krajských voleb s podporou ProOlomouc, Společně pro Přerov, Naše Litovelsko a regionálních osobností

Piráti jdou do krajských voleb s podporou ProOlomouc, Společně pro Přerov, Naše Litovelsko a regionálních osobností

Olomouc, 18.4.2024 - Česká pirátská strana půjde do podzimních krajských voleb v koalici s hnutím ProOlomouc, Společně pro Přerov a Naše Litovelsko. Oznámili to na čtvrteční tiskové konferenci v Olomouci. Společným cílem je boj proti korupci, transparentnost a poskytování kvalitních krajských služeb občanům.

Hledáme stážisty pro senátní a krajské volby v Olomouckém kraji

Hledáme stážisty pro senátní a krajské volby v Olomouckém kraji

Nabízíme nestereotypní stáž v politickém marketingu pro Českou Pirátskou stranu v Olomouckém kraji. Hledáme nadšence, kteří jsou kreativní, mají zájem o PR a sociální sítě a jsou ochotni se učit novým věcem. Nabízíme praxi v dynamickém politickém prostředí, flexibilní pracovní dobu a možnost práce z domova. Stáž je neplacená, s flexibilní dobou trvání. Pokud chceš získat zkušenosti v politickém marketingu, pošli nám své CV a motivační dopis.