Program pirátského centra Picolo na únor 2020

21. ledna 2020
Program pirátského centra Picolo na únor 2020

Přinášíme pravidelný přehled akcí konaných v pirátském centru Picolo v Olomouci, na ulici 8. května 5, v měsíci únoru 2020.

  • Schůze krajského sdružení Piráti<br /> Úterý 4. února 2020 od 18:00 hodin

  • Jak se žije na Altaji?<br /> PhDr. Daniel Dědovský, PhD.<br /> Středa 5. února 2020 od 17:30 hodin<br /> Přednáška pojednává o prolínání ruských a altajských kulturních prvků na příkladu vývoje lidové architektury ve 20. století, způsobu obživy a systému víry. Probereme osudy altajského šamanismu v sovětských dobách i v současnosti, povíme si o funkci tradičního obydlí, zaměříme se na problematiku horského salašnictví a v neposlední řadě se budeme věnovat i otázkám tradiční altajské medicíny.

  • Jak správně pečovat o své zuby?<br /> Jitka Majerová<br /> Úterý 18. února 2020 od 18:00 hodin<br /> Stačí mi kartáček? Jak ho využít co nejefektivněji? Ústní voda v hlavní roli. Jaké pomůcky jsou jen doplňkem naší koupelny a zároveň zbytečně utracené peníze? Mýty a fakta. Čistím jak můžu, ale stejně mi zubař našel kazy. Co s parodontózou, když ji mají i rodiče nebo prarodiče? Používat pastu s fluoridy nebo bez? DIY zubní pasta s jedlou sodou a kokosovým olejem, nebo radši drogérková klasika s popiskem whitening, pokud chceme dosáhnout zářivého úsměvu? To vše a ještě víc 18. 2. v 18 hodin v Picolu. Na čištěnou!

  • Schůze místního sdružení Olomouc Piráti<br /> Středa 19. února 2020 od 18:00 hodin

  • Páteční deskovky v Picolu<br /> Pátek 21. února 2020 od 18:30 hodin<br /> Tradiční páteční deskohraní s Karlem Zendulkou. K zapůjčení budou deskové hry všeho druhu – a to jak jednoduché, tak náročnější pro ty, kteří se nebojí u hry strávit delší dobu. Všechny pravidla Vám budou vysvětlena. Nemusíte se bát.

  • Veřejná schůze Pirátů Olomouc<br /> František Kopřiva Středa 26. února 2020 od 18:00 hodin<br /> O své cestě do politiky bude vyprávět nejmladší pirátský poslanec František Kopřiva (24). Jako místopředseda výboru pro evropské záležitosti a delegát do PACE zná nejen rozdíl mezi Evropskou radou a Radou Evropy, ale snaží se také zvyšovat povědomí o Evropské unii a o aktuálních tématech diskutovat racionálně. František je také jedním z předkladatelů zákona umožňujícího manželství pro stejnopohlavní páry. Prostor bude pro dotazy na libovolná témata.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Olomouc, 24. 11. 2023 - Pro města a obce je v současnosti velkým tématem možné zavedení povinného a plošného zálohování PET lahví. Na Ministerstvu pro životní prostředí se totiž připravuje novela zákona o obalech. Města, obce i kraje se však staví proti. Obávají se poškození současného systému třídění odpadů, který je funkční. Třídí přes 70 % Čechů (patříme tak mezi nejlépe třídící země v EU), přičemž PET lahví již dnes vytřídíme osm z deseti. Do roku 2029 se máme zlepšit ještě o jednu lahev, tedy na vytříděnost 90 %.

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

25. 9. 2023, Olomouc - Piráti a Pirátky z Olomouckého kraje si v sobotu zvolili svého lídra do nadcházejících krajských voleb v roce 2024. Kandidátku povede Martin Šmída, současný pirátský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství. Mezi jeho priority patří boj proti klientelismu a papalášství, vyrovnané hospodaření kraje nebo péče o životní prostředí.