Program pirátského centra Picolo na říjen 2019

14. října 2019
Program pirátského centra Picolo na říjen 2019

Přinášíme pravidelný přehled akcí konaných v pirátském centru Picolo v Olomouci, na ulici 8. května 5, v měsíci říjnu 2019.

  • O krajině a suchu: Poslanec a místopředseda zemědělského výboru Radek Holomčík<br /> Čtvrtek 3. října 2019 17:30–20:00<br /> Radek Holomčík Vás seznámí s tím, co se aktuálně v Poslanecké sněmovně děje v oblasti krajiny a řešení sucha, jaké návrhy jsou projednávány i s tím, co zoufale chybí. Představí Vám také pirátskou vizi - na základě jakých principů by měla obnova krajiny i boj proti suchu realizována.

  • Veřejná schůze Pirátů Olomouckého kraje<br /> Středa 9. října 2019 18:00–21:00<br /> Pravidelnou schůzi Pirátů Olomouckého kraje tentokrát navštíví také poslanec parlamentu ČR a 3. místopředseda strany Jakub Michálek. Asistovat mu bude i nový volební koordinátor Pavel Štěpánek. Program schůze naleznete na fŕu Pirátské strany. Všichni jste srdečně zváni.

  • Deskoherní večer v Picolu<br /> Pátek 11. října 2019 19:00–21:00<br /> S novým semestrem začínají i herní večery v Picolo - Pirátské centrum Olomouc. Pro všechny je připravena velká spousta deskových her. Ať máte chuť na něco drobného nebo si chcete vyzkoušet složitější hru na delší dobu. Pokud hry nehráváte a chcete přesto vyzkoušet, tak určitě přijďte, s pravidly Vás seznámíme.

  • O co jde Číně?: Ing. Mgr. Richard Turcsányi Ph.D.<br /> Úterý 15. října 2019 18:00–21:00<br /> Čína je často nejen v ČR vnímána negativně jako expanzívní velmoc, která představuje přímé nebezpečí pro své sousedy ale také pro západní svět. Na druhou stranu existuje mnoho lidí, kteří mají Čínu za řešitele různých ekonomických a jiných problémů. Jak tomu je ve skutečnosti nám ve své přednášce o čínské zahraniční politice přiblíží Ing. Mgr. Richard Q. Turcsányi Ph.D.

  • Olomoucké PyVo<br /> Středa 30. října 2019 19:00–22:00<br /> PyVa jsou setkání příznivců programovacích jazyka Python a spřízněných technologií. Pravidelně jsou pořádána ve městech po celé republice.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Olomouc, 24. 11. 2023 - Pro města a obce je v současnosti velkým tématem možné zavedení povinného a plošného zálohování PET lahví. Na Ministerstvu pro životní prostředí se totiž připravuje novela zákona o obalech. Města, obce i kraje se však staví proti. Obávají se poškození současného systému třídění odpadů, který je funkční. Třídí přes 70 % Čechů (patříme tak mezi nejlépe třídící země v EU), přičemž PET lahví již dnes vytřídíme osm z deseti. Do roku 2029 se máme zlepšit ještě o jednu lahev, tedy na vytříděnost 90 %.

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

25. 9. 2023, Olomouc - Piráti a Pirátky z Olomouckého kraje si v sobotu zvolili svého lídra do nadcházejících krajských voleb v roce 2024. Kandidátku povede Martin Šmída, současný pirátský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství. Mezi jeho priority patří boj proti klientelismu a papalášství, vyrovnané hospodaření kraje nebo péče o životní prostředí.