Program pirátského centra Picolo na listopad 2019

3. listopadu 2019
Program pirátského centra Picolo na listopad 2019

Přinášíme pravidelný přehled akcí konaných v pirátském centru Picolo v Olomouci, na ulici 8. května 5, v měsíci listopadu 2019.

  • 30 let od revoluce aneb kam jsme došli?<br /> Prof. PhDr. Jiří Lach, M.A., Ph.D., Doc. Mgr. Pavel Šaradín, Ph.D., paní Zdena Mašínová<br /> Středa 6. listopadu 2019 od 18:00 hodin<br /> Připomínáme si třicetileté výročí sametové revoluce. Kam jsme od té doby jako společnost došli? Naučili jsme se starat o demokracii a pěstovat ji? Nebo jí opět přestáváme věřit?

  • Veřejná schůze Piráti Olomouc<br /> Čtvrtek 7. listopadu 2019 18:00–21:00<br /> Pravidelná schůze místního sdružení Pirátů v Olomouci.

  • Mládí českého disentu 80. let.<br /> Jana Marco Petrová, Simona Hradílková a Hana Holcnerová<br /> Úterý 12. listopadu 2019 od 17:30 hodin<br /> Diskuse s přímými účastníky disentu v 80. letech. Akce se koná v galerii Caesar.

  • Výjezdní schůze Pirátů Olomouckého kraje<br /> Úterý 12. listopadu 2019 od 18:00-21:00<br /> Tentokrát se potkáme v Šumperku!

  • Deskoherní večer v Picolu<br /> Pátek 15. listopadu 2019 od 19:00 hodin<br /> Tradiční herní večery v Picolu. Pro všechny je připravena spousta deskových her.

  • Řešení bezdomovectví v Olomouci.<br /> Jan Buka, Charita Olomouc<br /> Úterý 19. listopadu 2019 od 18:00 hodin<br /> Bezdomovectví je o (ne)dostupnosti bydlení, zaměstnání, nebo zdravotní péče, ale také o ztrátě motivace, smyslu a cesty. Kdo jsou lidé bez domova a má jejich situace řešení?

  • Jaderné elektrárny v bezuhlíkové ekonomice.<br /> Ing. Petr Třešňák, PS PČR<br /> Středa 20. listopadu 2019 od 18:00 hodin<br /> Jaká je možná role jaderné energetiky v bezemisní a bezuhlíkové energetice budoucnosti?

  • Lesk a bída protipovodňových opatření.<br /> Ing. Josef Suchánek, Akad. sochař Martin Lubič<br /> Úterý 26. listopadu 2019 od 18:00 hodin<br /> Jaké jsou plusy a minusy protipovodňových opatření? Jaká je role komise ve vztahu s dotčenými subjekty?

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Olomouc, 24. 11. 2023 - Pro města a obce je v současnosti velkým tématem možné zavedení povinného a plošného zálohování PET lahví. Na Ministerstvu pro životní prostředí se totiž připravuje novela zákona o obalech. Města, obce i kraje se však staví proti. Obávají se poškození současného systému třídění odpadů, který je funkční. Třídí přes 70 % Čechů (patříme tak mezi nejlépe třídící země v EU), přičemž PET lahví již dnes vytřídíme osm z deseti. Do roku 2029 se máme zlepšit ještě o jednu lahev, tedy na vytříděnost 90 %.

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

25. 9. 2023, Olomouc - Piráti a Pirátky z Olomouckého kraje si v sobotu zvolili svého lídra do nadcházejících krajských voleb v roce 2024. Kandidátku povede Martin Šmída, současný pirátský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství. Mezi jeho priority patří boj proti klientelismu a papalášství, vyrovnané hospodaření kraje nebo péče o životní prostředí.