Program pirátského centra Picolo na červen 2020

3. června 2020
Program pirátského centra Picolo na červen 2020

Přinášíme pravidelný přehled akcí konaných v pirátském centru Picolo v Olomouci, na ulici 8. května 5, v měsíci červnu 2020.

  • Čeština pro všechny<br /> Mgr. Viktor Tichák<br /> Pondělí 15. června 2020 od 18:00 hodin<br /> Těšte se na opakování českého jazyka ze základní školy, ale i prezentaci nejčastějších gramatických a pravopisných chyb českých novinářů a politiků. Kde se píše měkké i, kde ypsilon a k čemu nám to vlastně je? Na co si dát pozor? Co je to vlastně pravopis, co je to gramatika a proč to tu máme? Kultivovat svou mateřštinu pomůže (česky mluvícím) členům i nečlenům bohemista a krajský předseda Viktor Tichák.

  • Jak ovlivňuje zdraví kouření, "hulení" a vapování?<br /> MUDr. Martin Morong<br /> Pondělí 22. června 2020 od 18:00 hodin<br /> Na přednášce vedené formou besedy se dozvíte, jak souvisí kouření s infarktem, rakovinou a dalšími chorobami. Srovnáme si zdravotní rizika a bezpečnost vapingu a e-cigaret. Dále se budeme věnovat kouření marihuany - lidově řečno hulení - a jejího vlivu na psychické a fyzické zdraví.

<h3>Důležité! Z důvodu dodržení hygienických předpisů je nutné se předem registrovat na našich FB stránkách.</h3>
Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Olomouc, 24. 11. 2023 - Pro města a obce je v současnosti velkým tématem možné zavedení povinného a plošného zálohování PET lahví. Na Ministerstvu pro životní prostředí se totiž připravuje novela zákona o obalech. Města, obce i kraje se však staví proti. Obávají se poškození současného systému třídění odpadů, který je funkční. Třídí přes 70 % Čechů (patříme tak mezi nejlépe třídící země v EU), přičemž PET lahví již dnes vytřídíme osm z deseti. Do roku 2029 se máme zlepšit ještě o jednu lahev, tedy na vytříděnost 90 %.

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

25. 9. 2023, Olomouc - Piráti a Pirátky z Olomouckého kraje si v sobotu zvolili svého lídra do nadcházejících krajských voleb v roce 2024. Kandidátku povede Martin Šmída, současný pirátský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství. Mezi jeho priority patří boj proti klientelismu a papalášství, vyrovnané hospodaření kraje nebo péče o životní prostředí.