Příroda patří i do města, Piráti z Přerova uspořádají osvětové přednášky

14. března 2022
Příroda patří i do města, Piráti z Přerova uspořádají osvětové přednášky

Pirátům v Přerově není jedno, jakým způsobem se vyvíjí stav životní prostředí ve městě. Proto, kromě peticí proti glyfosátu a zapojení do akcí Ukliďme Česko, které se zúčastňují pravidelně, si na duben nově připravili ve svém Pirátském centru také osvětové přednášky, které jsou zaměřeny na životní prostředí. První přednášky se zúčastní člen rady vlády pro odpadové hospodářství a radní Olomouckého kraje Martin Šmída, který se zaměří na kompostování, nakládání s odpady a cirkulární ekonomiku. Hostem druhé přednášky bude místostarostka Prahy 12 a bývalá šéfka České inspekce životního prostředí Eva Tylová. Ta se podělí o své zkušenosti s řadou komunitních a ekologicky zaměřených projektů, které lidem zpříjemnily život.

<embed alt="Martin Šmída" embedtype="image" format="left" id="6286" />

První přednáška se uskuteční již v sobotu 2. dubna ve 14 hodin v Přerovském pirátském centru PEPŘ na Palackého 24. „V sobotu se vydáme uklidit Předmostí v rámci akce Ukliďme Česko. Úklid je naplánován od 10:00 do 13:00 a sraz máme na parkovišti u staré haly. Hned poté ve 14:00 začne přednáška o cirkulární ekonomice, odpadovém hospodářství a kompostování s Martinem Šmídou. Věřím, že tato přednáška hezky naváže na úklidovou akci a ve výsledku všem ukáže, jak lze snižovat množství odpadu,“ shrnula kandidátka na primátorku města Přerova Lenka Jüngling.

Na stejném místě se 23. dubna ve 14 hodin bude zahájena beseda s místostarostkou Prahy 12 Evou Tylovou. „Jsem ráda, že do Přerova dorazí předat své zkušenosti Eva Tylová, která nyní uskutečňuje celou řadu komunitních a ekologicky zaměřených projektů na Praze 12. Věřím, že se nám v Přerově již brzy podaří podobné změny aplikovat. Celá tato přednáška se pořádá ve spolupráci s Janou Syryčanskou z ORNISu v rámci „týdne Země“,“ dodala lídryně Pirátů Lenka Jüngling.

<embed alt="Eva Tylová" embedtype="image" format="left" id="6287" />

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Olomouc, 24. 11. 2023 - Pro města a obce je v současnosti velkým tématem možné zavedení povinného a plošného zálohování PET lahví. Na Ministerstvu pro životní prostředí se totiž připravuje novela zákona o obalech. Města, obce i kraje se však staví proti. Obávají se poškození současného systému třídění odpadů, který je funkční. Třídí přes 70 % Čechů (patříme tak mezi nejlépe třídící země v EU), přičemž PET lahví již dnes vytřídíme osm z deseti. Do roku 2029 se máme zlepšit ještě o jednu lahev, tedy na vytříděnost 90 %.

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

25. 9. 2023, Olomouc - Piráti a Pirátky z Olomouckého kraje si v sobotu zvolili svého lídra do nadcházejících krajských voleb v roce 2024. Kandidátku povede Martin Šmída, současný pirátský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství. Mezi jeho priority patří boj proti klientelismu a papalášství, vyrovnané hospodaření kraje nebo péče o životní prostředí.