Přerovští Piráti odstartovali komunální kampaň „Tvořme Přerov společně“

22. srpna 2018
Přerovští Piráti odstartovali komunální kampaň „Tvořme Přerov společně“

Čelní kandidáti koalice „Společně pro Přerov a Piráti“ odstartovali předvolební kampaň na náměstí T. G. Masaryka akcí „Neschováváme se, jdeme s kůží na trh!“. Kandidáti přednesli své vize pro město, byl zveřejněn kompletní program „Plán pro Přerov“ a také seznam klíčových projektů.

Klíčovými projekty jsou: 1. Participativní rozpočet města „Můj Přerov“ 2. Stromy a lavičky do ulic 3. Koupací biotop Laguna 4. Nová moderní knihovna 5. Revitalizace pasáže

Přerov je město s mamutí historií, dobrým sportovním zázemím, krásnou částí původních hradeb a bohatým kulturním programem. Chceme tyto oblasti dále rozvíjet tak, aby se v Přerově zvyšovala kvalita života všech občanů.

Kromě priorit jsou pro nás dlouhodobě důležitá také témata: dostupnost informací, komunitní spolupráce, dobrovolnictví, rozvoj kultury a hudby, veřejný prostor, životní prostředí, odpadové hospodářství nebo zlepšování dopravní situace a investice do infrastruktury.

Zástupce Pirátů Ing. Tomáš Karlík mluvil o možnostech využití bikesharingového systému ve městě, omezení používání glyfosátu při údržbě městské zeleně a hlavně o možnostech využití participativního rozpočtu pro město. Inspiraci vidí například v Brně, kde takový způsob přímé demokracie a zapojení občanů už funguje.

„Nepřinesli jsme nic nového, většina toho, co chceme ve městě prosadit, už funguje jinde. Chceme se inspirovat a hlavně si vzít dobrý a fungující příklad z měst jako je Brno, kde již byla prosazena spousta „pirátských“ návrhů,“ říká Tomáš Karlík, místopředseda MS Přerov.

Bližší info naleznete na damenavas.brno.cz.

Lídr kandidátky Ing. arch. Jan Horký (hnutí Změna) se bude věnovat projektům rozvoje nového strategického území v centru města okolo plánovaného průpichu, výstavbě nové moderní knihovny, zatímco Mgr. Helena Netopilová se bude věnovat projektu na vytvoření přírodního koupacího biotopu na přerovské Laguně, propojení generací, dobrovolnictví a revitalizaci veřejného prostoru. Ing. Ondřej Svák dohlédne na rozvoj dopravních staveb a naplňování plánu udržitelné mobility Přerov. Pavel Ondrůj chce pokračovat v rozvoji kultury ve městě, pořádat více hudebních akcí a také se hodlá zasadit o revitalizaci pasáže.

Kompletní program, kandidátní listina i programové priority jsou zveřejněny na www.spolecneproprerov.cz.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Olomouc, 24. 11. 2023 - Pro města a obce je v současnosti velkým tématem možné zavedení povinného a plošného zálohování PET lahví. Na Ministerstvu pro životní prostředí se totiž připravuje novela zákona o obalech. Města, obce i kraje se však staví proti. Obávají se poškození současného systému třídění odpadů, který je funkční. Třídí přes 70 % Čechů (patříme tak mezi nejlépe třídící země v EU), přičemž PET lahví již dnes vytřídíme osm z deseti. Do roku 2029 se máme zlepšit ještě o jednu lahev, tedy na vytříděnost 90 %.

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

25. 9. 2023, Olomouc - Piráti a Pirátky z Olomouckého kraje si v sobotu zvolili svého lídra do nadcházejících krajských voleb v roce 2024. Kandidátku povede Martin Šmída, současný pirátský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství. Mezi jeho priority patří boj proti klientelismu a papalášství, vyrovnané hospodaření kraje nebo péče o životní prostředí.