Přerovští Piráti odstartovali komunální kampaň „Tvořme Přerov společně“

22. 08. 2018
Přerovští Piráti odstartovali komunální kampaň „Tvořme Přerov společně“

Čelní kandidáti koalice „Společně pro Přerov a Piráti“ odstartovali předvolební kampaň na náměstí T. G. Masaryka akcí „Neschováváme se, jdeme s kůží na trh!“. Kandidáti přednesli své vize pro město, byl zveřejněn kompletní program „Plán pro Přerov“ a také seznam klíčových projektů.

Klíčovými projekty jsou:

  1. Participativní rozpočet města „Můj Přerov“
  2. Stromy a lavičky do ulic
  3. Koupací biotop Laguna
  4. Nová moderní knihovna
  5. Revitalizace pasáže

Přerov je město s mamutí historií, dobrým sportovním zázemím, krásnou částí původních hradeb a bohatým kulturním programem. Chceme tyto oblasti dále rozvíjet tak, aby se v Přerově zvyšovala kvalita života všech občanů.

Kromě priorit jsou pro nás dlouhodobě důležitá také témata: dostupnost informací, komunitní spolupráce, dobrovolnictví, rozvoj kultury a hudby, veřejný prostor, životní prostředí, odpadové hospodářství nebo zlepšování dopravní situace a investice do infrastruktury.

Zástupce Pirátů Ing. Tomáš Karlík mluvil o možnostech využití bikesharingového systému ve městě, omezení používání glyfosátu při údržbě městské zeleně a hlavně o možnostech využití participativního rozpočtu pro město. Inspiraci vidí například v Brně, kde takový způsob přímé demokracie a zapojení občanů už funguje.

„Nepřinesli jsme nic nového, většina toho, co chceme ve městě prosadit, už funguje jinde. Chceme se inspirovat a hlavně si vzít dobrý a fungující příklad z měst jako je Brno, kde již byla prosazena spousta „pirátských“ návrhů,“ říká Tomáš Karlík, místopředseda MS Přerov.

Bližší info naleznete na damenavas.brno.cz.

Lídr kandidátky Ing. arch. Jan Horký (hnutí Změna) se bude věnovat projektům rozvoje nového strategického území v centru města okolo plánovaného průpichu, výstavbě nové moderní knihovny, zatímco Mgr. Helena Netopilová se bude věnovat projektu na vytvoření přírodního koupacího biotopu na přerovské Laguně, propojení generací, dobrovolnictví a revitalizaci veřejného prostoru. Ing. Ondřej Svák dohlédne na rozvoj dopravních staveb a naplňování plánu udržitelné mobility Přerov. Pavel Ondrůj chce pokračovat v rozvoji kultury ve městě, pořádat více hudebních akcí a také se hodlá zasadit o revitalizaci pasáže.

Kompletní program, kandidátní listina i programové priority jsou zveřejněny na www.spolecneproprerov.cz.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Letní report z Pirátské Tvrze
15.07.2022

Letní report z Pirátské Tvrze

Vážení čtenáři našich pravidelných reportů, s příchodem léta a letních dnů se tak nějak přirozeně uvolňuje i příjemná letní atmosféra a dostavuje se také široký výběr pestrosti různých kulturních či sportovních akcí pod širým nebem....