Přerov díky návrhu Společně pro Přerov a Pirátů podpoří Český rybářský svaz

31. května 2021
Přerov díky návrhu Společně pro Přerov a Pirátů podpoří Český rybářský svaz

Na dubnovém zastupitelstvu města Přerova navrhl opoziční lídr Jan Horký za koalici Společně pro Přerov a Pirátů poskytnout dotaci pro Český rybářský svaz ve výši 100 000 Kč na částečnou likvidaci škod po ekologické havárii v řece Bečvě. Nyní rada města odsouhlasila detaily a rybářům dotace pomůže k financování jejich činnosti v tomto roce.

„Přerov je největší město na řece Bečvě a přišlo mi ostudné, že se do podpory žádným způsobem nezapojilo, na rozdíl od mnohem menšího Rožnova pod Radhoštěm či Valašského Meziříčí, kde také rozhodli o podpoře částkou 100 tisíc. Přestože se při hlasování v dubnu uvolnění členové ANO v hlasování zdrželi, jsme rádi, že návrh byl nakonec schválen a dotace bude rybářům poskytnuta. Věřím, že jim finance pomohou v pokračování tak záslužné práce, kterou nejen na Bečvě odvádějí,” uvádí zastupitel Jan Horký.

Přerov se tak přidal s peněžní dotací například k Olomouckému kraji, který minulý měsíc zafinancoval zbylé účty za odklízení uhynulých ryb na řece Bečvě. „Jsem rád, že se město Přerov připojilo a poskytlo rybářům finanční dotaci, která jim pomůže při další činnosti nejen na řece Bečvě. Stále však pevně věřím, že se celá událost kolem dosud nevyřešené ekologické katastrofy co nejdříve objasní, viník bude dopaden a náklady, které rybáři museli financovat také z vlastních zdrojů, uhradí,” komentuje radní Martin Šmída.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Olomouc, 24. 11. 2023 - Pro města a obce je v současnosti velkým tématem možné zavedení povinného a plošného zálohování PET lahví. Na Ministerstvu pro životní prostředí se totiž připravuje novela zákona o obalech. Města, obce i kraje se však staví proti. Obávají se poškození současného systému třídění odpadů, který je funkční. Třídí přes 70 % Čechů (patříme tak mezi nejlépe třídící země v EU), přičemž PET lahví již dnes vytřídíme osm z deseti. Do roku 2029 se máme zlepšit ještě o jednu lahev, tedy na vytříděnost 90 %.

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

25. 9. 2023, Olomouc - Piráti a Pirátky z Olomouckého kraje si v sobotu zvolili svého lídra do nadcházejících krajských voleb v roce 2024. Kandidátku povede Martin Šmída, současný pirátský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství. Mezi jeho priority patří boj proti klientelismu a papalášství, vyrovnané hospodaření kraje nebo péče o životní prostředí.