Přejeme úspěšný rok 2016

26. ledna 2016
Přejeme úspěšný rok 2016

Členové a příznivci Pirátské tvrze přejí všem občanům bez rozdílu věku, pohlaví, rasy i vyznání úspěšný rok 2016!

V něm nás čeká podobný program jako letos - uskutečníme několik kulturních akcí v Majetíně a okolí, zorganizujeme dobrovolnický úklid černých skládek a v obecních zastupitelstvech a komisích, kde máme své zastoupení, budeme dál usilovat o naplnění našeho programu a našich idejí. Konec roku je dobrý čas na bilancování, přestože víme, že nás čeká ještě spousta práce. Avšak něco se již daří - slíbili jsme, že budeme naslouchat občanům (rozšíření otevírací doby dětského hřiště), že rozvíříme diskuzi nad poplatky za odpady (dotazník), podpoříme spolky a dobrovolníky a podpoříme vyrovnaný rozpočet, a to se víceméně podařilo. O některé vychytávky zabojujeme v budoucnu, např. zavedení transparentního účtu, architektonické soutěže pro veřejné budovy, atd. Jiné za nás pořešili zákonodárci, jako např. veřejný registr smluv. Chceme touto cestou poděkovat zastupitelům, že nám naslouchají. Bez jejich souhlasu by se nám podařilo prosadit pramálo. Chceme také poděkovat všem, kdo naše snahy sdílejí a pomáhají nám. Jsme rádi, že se (nejen) mladí lidé zajímají o veřejný prostor a zlepšení života v obci. S optimismem vstříc novému roku!

Martin Šmída MS Pirátská Tvrz

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Olomouc, 24. 11. 2023 - Pro města a obce je v současnosti velkým tématem možné zavedení povinného a plošného zálohování PET lahví. Na Ministerstvu pro životní prostředí se totiž připravuje novela zákona o obalech. Města, obce i kraje se však staví proti. Obávají se poškození současného systému třídění odpadů, který je funkční. Třídí přes 70 % Čechů (patříme tak mezi nejlépe třídící země v EU), přičemž PET lahví již dnes vytřídíme osm z deseti. Do roku 2029 se máme zlepšit ještě o jednu lahev, tedy na vytříděnost 90 %.

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

25. 9. 2023, Olomouc - Piráti a Pirátky z Olomouckého kraje si v sobotu zvolili svého lídra do nadcházejících krajských voleb v roce 2024. Kandidátku povede Martin Šmída, současný pirátský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství. Mezi jeho priority patří boj proti klientelismu a papalášství, vyrovnané hospodaření kraje nebo péče o životní prostředí.