Představujeme červnové Pirátské listy!

13. června 2018
Představujeme červnové Pirátské listy!

Olomouc, 13. 6. 2018 – V těchto dnech začínají Piráti distribuovat do schránek v obcích a městech, kde kandidují, nové tištěné Pirátské listy. A co zajímavého se v nich dočtete?

Na titulní stránce najdete informace o společné kandidátce Pirátů a Starostů v Olomouci a reportáž z otevření olomouckého pirátského centra a poslanecké kanceláře místopředsedy Poslanecké sněmovny Vojtěcha Pikala. Na dalších dvou stranách jsou obsáhlé rozhovory s lídry olomoucké kandidátky Hynkem Melicharem (Piráti) a Josefem Suchánkem (Starostové).

Nezapomněli jsme ani na další města a obce Olomouckého kraje. Piráti z Přerova představují svoji kandidátku Společně pro Přerov a Piráti, dále zajímavé články o referendu o přerovské spalovně a participativním rozpočtu města Přerov. Prostějov připravil článek o cyklu přednášek a besed nazvaných Moderní město pro všechny generace a nechybí ani představení volebního uskupení Na rovinu!, jehož součástí jsou i Piráti.

Piráti nekandidují jen ve velkých městech, jak by se mohlo na první pohled zdát, ale i v menších obcích našeho kraje. V Pirátských listech se tak můžete dočíst o komunálních kandidátech v Majetíně a Brodku u Přerova, doplněné poutavými články o místním sdružení tamních Pirátů s příznačným názvem Pirátská tvrz a dvěma články na téma odpadového hospodářství.

Poslední strana Pirátských listů je věnována nově ustavenému místnímu sdružení Hranicko, včetně představení předsedy Hynka Klimenta a informací o místním sdružení Šumpersko, které je aktivní zejména v Šumperku a Zábřehu na Moravě.

Věříme, že vás červnové Pirátské listy zaujmou. Nechcete-li čekat, až se objeví ve vaší schránce, můžete si je již teď stáhnout v elektronické podobě ve formátu PDF zde. Chcete-li nám pomoci s jejich distribucí, potom prosím neváhejte a kontaktujte nás.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Olomouc, 24. 11. 2023 - Pro města a obce je v současnosti velkým tématem možné zavedení povinného a plošného zálohování PET lahví. Na Ministerstvu pro životní prostředí se totiž připravuje novela zákona o obalech. Města, obce i kraje se však staví proti. Obávají se poškození současného systému třídění odpadů, který je funkční. Třídí přes 70 % Čechů (patříme tak mezi nejlépe třídící země v EU), přičemž PET lahví již dnes vytřídíme osm z deseti. Do roku 2029 se máme zlepšit ještě o jednu lahev, tedy na vytříděnost 90 %.

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

25. 9. 2023, Olomouc - Piráti a Pirátky z Olomouckého kraje si v sobotu zvolili svého lídra do nadcházejících krajských voleb v roce 2024. Kandidátku povede Martin Šmída, současný pirátský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství. Mezi jeho priority patří boj proti klientelismu a papalášství, vyrovnané hospodaření kraje nebo péče o životní prostředí.