Povodně v Brodku u Přerova

20. října 2020
Povodně v Brodku u Přerova

V noci na čtvrtek 15.10. velkou část městyse Brodek u Přerova zaplavila voda z místní říčky Olešnice. Voda se rozlila do několika ulic a začala zaplavovat desítky rodinných domů. Zaplaveno bylo také Masarykovo náměstí a kompletně celý podjezd ve směru na Prostějov.

Když začala voda v odpoledních hodinách opadávat, také díky mnohým hasičským sborům, jenž byly po celou dobu na místě, přišlo na pořad odkrývání a sčítání celkových škod těchto povodní.

Do úklidu se taktéž zapojili aktivně členové Pirátské Tvrze a náš místní předseda Radek Vojtek pomáhal po celou dobu s úklidem zejména na Majetínské ulici.

Podle dostupných informací byla příčinou této katastrofy zavřená stavidla na katastrálním území obce Kokory. Kdo a jakým způsobem mohl katastrofě zabránit, nebo jaká chyba jí dokonce mohla způsobit, je teď v šetření policie a Povodí Moravy.

Místní sdružení Pirátská Tvrz požaduje rychlé a důsledné prošetření, proč k takové situace došlo a přijetí takových opatření, aby k podobné živelné pohromě už nemuselo nikdy dojít.

Ochrana majetku a zdraví občanů musí být priorita.

<img alt="Povodně v Brodku u Přerova" src="/assets/img/miscellaneous/povodne-v-brodku-u-prerova-1.jpg" />

<img alt="Povodně v Brodku u Přerova" src="/assets/img/miscellaneous/povodne-v-brodku-u-prerova-2.jpg" />

<img alt="Povodně v Brodku u Přerova" src="/assets/img/miscellaneous/povodne-v-brodku-u-prerova-3.jpg" />

<img alt="Povodně v Brodku u Přerova" src="/assets/img/miscellaneous/povodne-v-brodku-u-prerova-4.jpg" />

<img alt="Povodně v Brodku u Přerova" src="/assets/img/miscellaneous/povodne-v-brodku-u-prerova-5.jpg" />

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Olomouc, 24. 11. 2023 - Pro města a obce je v současnosti velkým tématem možné zavedení povinného a plošného zálohování PET lahví. Na Ministerstvu pro životní prostředí se totiž připravuje novela zákona o obalech. Města, obce i kraje se však staví proti. Obávají se poškození současného systému třídění odpadů, který je funkční. Třídí přes 70 % Čechů (patříme tak mezi nejlépe třídící země v EU), přičemž PET lahví již dnes vytřídíme osm z deseti. Do roku 2029 se máme zlepšit ještě o jednu lahev, tedy na vytříděnost 90 %.

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

25. 9. 2023, Olomouc - Piráti a Pirátky z Olomouckého kraje si v sobotu zvolili svého lídra do nadcházejících krajských voleb v roce 2024. Kandidátku povede Martin Šmída, současný pirátský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství. Mezi jeho priority patří boj proti klientelismu a papalášství, vyrovnané hospodaření kraje nebo péče o životní prostředí.