Piráty v Olomouci do podzimních voleb povede Hynek Melichar

18. března 2018
Piráty v Olomouci do podzimních voleb povede Hynek Melichar

Na svém čtvrtečním zasedání si Olomoučtí Piráti zvolili lídra své kandidátky, který povede Piráty k úspěchu v podzimních komunálních volbách. Svého protikandidáta Jakuba Knápka porazil ve druhém kole poměrem hlasů devět ku dvěma.

Pětatřicetiletý politolog působí v současnosti jako odborný asistent na Katedře politologie a evropských studií Univerzity Palackého v Olomouci a je členem Pirátské strany. „K Pirátům a do politiky obecně mě přivedla deziluze z politického vývoje na celostátní i lokální úrovni. Nechci jen nečinně přihlížet, chci se významně podílet na tom, aby politika byla transparentnější, bez korupce, klientelistických vazeb a autoritářských tendencí,“ říká.

Mgr. Hynek Melichar, Ph.D. se jako lídr Olomoucké kandidátky rozhodl navázat na úspěch strany z podzimních voleb do poslanecké sněmovny, ve kterých Piráti zaznamenali zisk 10,79% a stali se tak třetí nejsilnější stranou. „Myslím, že Piráti na celostátní úrovni prokazují, že jsou stranou aktivních, pracovitých lidí, kteří usilují o kvalitativní změnu. Tuto stoupající energii je potřeba přenést také na komunální úroveň, kde jsou programové priority Pirátů stejně tak relevantní jako na té celostátní,“ je přesvědčen Melichar.

Do letošních komunálních voleb v Olomouci Piráti patrně půjdou ve spojení s dalším subjektem, se kterým v současné době vyjednávají o koalici. Konkrétně se jedná o politické hnutí Starostové. Toto případné spojení podle Melicharových slov přinese pozitivní efekt na společný volební výsledek. Spojíme sílu Pirátů a zkušenosti Starostů. „Pevně věřím, že se společné kandidátce Pirátů a Starostů podaří přesvědčit obyvatele Olomouce, že představujeme hlasy v jejich zájmu a naši kandidáti budou ve volbách úspěšní. Jsou to odborníci v nejrůznějších oblastech, aktivní a angažovaní obyvatelé města se společným zájmem o maximálně racionální řízení města. Osobně udělám maximum proto, abychom ve volbách uspěli,“ uzavírá nový lídr Olomoucké Pirátské kandidátky.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Olomouc, 24. 11. 2023 - Pro města a obce je v současnosti velkým tématem možné zavedení povinného a plošného zálohování PET lahví. Na Ministerstvu pro životní prostředí se totiž připravuje novela zákona o obalech. Města, obce i kraje se však staví proti. Obávají se poškození současného systému třídění odpadů, který je funkční. Třídí přes 70 % Čechů (patříme tak mezi nejlépe třídící země v EU), přičemž PET lahví již dnes vytřídíme osm z deseti. Do roku 2029 se máme zlepšit ještě o jednu lahev, tedy na vytříděnost 90 %.

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

25. 9. 2023, Olomouc - Piráti a Pirátky z Olomouckého kraje si v sobotu zvolili svého lídra do nadcházejících krajských voleb v roce 2024. Kandidátku povede Martin Šmída, současný pirátský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství. Mezi jeho priority patří boj proti klientelismu a papalášství, vyrovnané hospodaření kraje nebo péče o životní prostředí.