Pirátský newsletter č. 1

02. 12. 2016
Pirátský newsletter č. 1

Zdravím posádku!

Pirátská plachetnice směr poslanecká sněmovna právě vyplouvá. Pro tentokrát se nebudeme spoléhat jen na sílu větru a dovybavíme ji pár motory. Navíc bude potřeba i pořádně makat a pádlovat. Aby jste věděli, co se děje na kapitánském můstku a kam loď pluje, budeme se snažit vám pravidelně zasílat newsletter. Připravuje se také registrační formulář, kde kdokoliv, kdo by nám chtěl pomoci s bitvou o sněmovnu, dostane možnost snadno zadat kontakt na sebe a své dovednosti. Náš koordinátor se s ním spojí a poradí, jak se zapojit.

Co je nového?

Piráti kandidují samostatně

Piráti půjdou do nejbližších voleb samostatně. I přes zájem STAN a Strany zelených tak rozhodla členská základna Pirátů drtivou většinou. Má to své velmi dobré důvody. Pro klasickou koalici zákon vyžaduje např. 10% nebo třeba 15% hlasů, dle počtu stran. Účelový volební subjekt zakládat nechceme v situaci, kdy antipatie našich části příznivců i širší veřejnosti vůči celostátní politice Zelených jsou značné. Vydáme se tedy obtížnější cestou, abychom mohli Pirátskou politiku skutečně zodpovědně prosazovat a nezklamali tak voliče ani členy strany.

Nové předsednictvo kraje

Krajské sdružení Olomoucký kraj (KS OLK) má nové předsednictvo. Předsedou se stal jeden z veteránů krajského sdružení, prostějovský zastupitel Petr Kapounek. Chce uplatnit své manažerské dovednosti a zkušenosti z úspěšné komunální kampaně a zajistit, aby Piráti jako profesionálové nejen vypadali, ale i fungovali. Místopředsedy jsou Michaela Skokanova a bývalý předseda Miloš Zmeškal.

Krajský koordinátor

KS OLK má krajského koordinátora. Bude starat o to, aby procesy ve straně šlapaly a především o komunikaci s vámi - členy, příznivci a podporovateli. V horké fázi kampaně pak bude koordinovat všechny, kdo se jí budou účastnit. Je jím Jakub Vrzala, jeho telefonní číslo je 776033122 a email jakub@reklamavkine.cz. S jakýmikoliv dotazy či nabídkami pomoci se na něj neváhejte obrátit.

Krajské Pirátské listy

Do dalšího kola participativního rozpočtu Pirátské strany byl přihlášen projekt krajských Pirátských listů. Chceme je připravit do konce roku a v lednu tisknout a distribuovat do vybraných lokalit. Budou samozřejmě i elektronicky a budeme se snažit, aby byly obsažnější a zajímavější, než všechny dosavadní.

Příští setkání

V pátek 9.12. od 20:00 proběhne v Jeseníku setkání s Piráty. Pokud jste z okolí, neváhejte nás navštívit a dozvědět se více o tom co děláme, nebo nám říci svůj názor. Těšíme se na vás. Místo setkání bude v nejbližších dnes upřesněno na facebooku události https://www.facebook.com/events/240224563058034/ a na http://olomoucko.pirati.cz.

S pozdravem, Petr Kapounek, předseda KS OLK
email: petr.kapounek@prostejov.eu
tel.: +420 774 444 725

V případě, že chcete dostávat olomoucký Pirátský newsletter napište na newsletter@xolk.cz.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Letní report z Pirátské Tvrze
15.07.2022

Letní report z Pirátské Tvrze

Vážení čtenáři našich pravidelných reportů, s příchodem léta a letních dnů se tak nějak přirozeně uvolňuje i příjemná letní atmosféra a dostavuje se také široký výběr pestrosti různých kulturních či sportovních akcí pod širým nebem....