Pirátský kandidát na primátora v Olomouci je Viktor Tichák

18. ledna 2022
Pirátský kandidát na primátora v Olomouci je Viktor Tichák

Piráti si ve svých primárních volbách zvolili za svého kandidáta na primátora v Olomouci vysokoškolského pedagoga Viktora Ticháka. Předseda Pirátů Olomouckého kraje, je nyní také zastupitelem města Olomouce a předsedou finančního výboru. Rád by tak zužitkoval své zkušenosti ve vedení města.

Město Olomouc se v současné době potýká s velkým dluhem, který se zatím současnému vedení nepodařilo snížit. To je například jedno z hlavních témat, na které ve své nominační řeči Tichák upozorňuje. Kromě tohoto problému by se chtěl zaměřit také na městské společnosti a komunitní život ve městě.

„Pro Olomouc je v dnešní době klíčové, aby se jeho nové vedení snažilo chovat jako správný hospodář. Ve finančním výboru jsme na tento problém z opozice upozorňovali hned několikrát, bohužel je však dluh města stále enormní. Dalším trnem v patě našeho města jsou jeho společnosti, které k tomuto dluhu přispívají a současné koalici se nedaří optimalizovat jejich fungování. Tyto problémy se lidí fakticky dotýkají. Místo vodopádů se současné vedení mělo soustředit na tvorbu finančních rezerv. Rozhodně by to jak městu, tak jeho obyvatelům pomohlo daleko více. Kromě finanční stránky je ale také dobré nezapomínat na komunitní život ve městě. Větší pravomoc a finance pro městské části, jejich komise a spolky mohou být nástrojem k oživení města. Já osobně pro toto oživení udělám maximum,“ uvádí Viktor Tichák, kandidát na primátora města Olomouce.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Piráti jdou do krajských voleb s podporou ProOlomouc, Společně pro Přerov, Naše Litovelsko a regionálních osobností

Piráti jdou do krajských voleb s podporou ProOlomouc, Společně pro Přerov, Naše Litovelsko a regionálních osobností

Olomouc, 18.4.2024 - Česká pirátská strana půjde do podzimních krajských voleb v koalici s hnutím ProOlomouc, Společně pro Přerov a Naše Litovelsko. Oznámili to na čtvrteční tiskové konferenci v Olomouci. Společným cílem je boj proti korupci, transparentnost a poskytování kvalitních krajských služeb občanům.

Hledáme stážisty pro senátní a krajské volby v Olomouckém kraji

Hledáme stážisty pro senátní a krajské volby v Olomouckém kraji

Nabízíme nestereotypní stáž v politickém marketingu pro Českou Pirátskou stranu v Olomouckém kraji. Hledáme nadšence, kteří jsou kreativní, mají zájem o PR a sociální sítě a jsou ochotni se učit novým věcem. Nabízíme praxi v dynamickém politickém prostředí, flexibilní pracovní dobu a možnost práce z domova. Stáž je neplacená, s flexibilní dobou trvání. Pokud chceš získat zkušenosti v politickém marketingu, pošli nám své CV a motivační dopis.

Zemědělce je třeba vyslechnout

Zemědělce je třeba vyslechnout

Olomouc, 23. 2. 2024 - Českem rezonuje protest zemědělců, který v pondělí odstartovaly traktory v Praze. Mnozí zemědělci i zemědělské organizace na začátku týdne mluvili o tom, že jim byla demonstrace ukradena různými pseudo-vlasteneckými proudy a velká část z nich se tak od protestu distancovala. Včera (22. 2.) to však bylo jiné. Čtvrteční akci zaštítila Agrární komora, a tak se dá mluvit o skutečném zemědělském protestu s reálnými důvody i požadavky.