Pirátský kandidát na primátora v Olomouci je Viktor Tichák

18. ledna 2022
Pirátský kandidát na primátora v Olomouci je Viktor Tichák

Piráti si ve svých primárních volbách zvolili za svého kandidáta na primátora v Olomouci vysokoškolského pedagoga Viktora Ticháka. Předseda Pirátů Olomouckého kraje, je nyní také zastupitelem města Olomouce a předsedou finančního výboru. Rád by tak zužitkoval své zkušenosti ve vedení města.

Město Olomouc se v současné době potýká s velkým dluhem, který se zatím současnému vedení nepodařilo snížit. To je například jedno z hlavních témat, na které ve své nominační řeči Tichák upozorňuje. Kromě tohoto problému by se chtěl zaměřit také na městské společnosti a komunitní život ve městě.

„Pro Olomouc je v dnešní době klíčové, aby se jeho nové vedení snažilo chovat jako správný hospodář. Ve finančním výboru jsme na tento problém z opozice upozorňovali hned několikrát, bohužel je však dluh města stále enormní. Dalším trnem v patě našeho města jsou jeho společnosti, které k tomuto dluhu přispívají a současné koalici se nedaří optimalizovat jejich fungování. Tyto problémy se lidí fakticky dotýkají. Místo vodopádů se současné vedení mělo soustředit na tvorbu finančních rezerv. Rozhodně by to jak městu, tak jeho obyvatelům pomohlo daleko více. Kromě finanční stránky je ale také dobré nezapomínat na komunitní život ve městě. Větší pravomoc a finance pro městské části, jejich komise a spolky mohou být nástrojem k oživení města. Já osobně pro toto oživení udělám maximum,“ uvádí Viktor Tichák, kandidát na primátora města Olomouce.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Olomouc, 24. 11. 2023 - Pro města a obce je v současnosti velkým tématem možné zavedení povinného a plošného zálohování PET lahví. Na Ministerstvu pro životní prostředí se totiž připravuje novela zákona o obalech. Města, obce i kraje se však staví proti. Obávají se poškození současného systému třídění odpadů, který je funkční. Třídí přes 70 % Čechů (patříme tak mezi nejlépe třídící země v EU), přičemž PET lahví již dnes vytřídíme osm z deseti. Do roku 2029 se máme zlepšit ještě o jednu lahev, tedy na vytříděnost 90 %.

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

25. 9. 2023, Olomouc - Piráti a Pirátky z Olomouckého kraje si v sobotu zvolili svého lídra do nadcházejících krajských voleb v roce 2024. Kandidátku povede Martin Šmída, současný pirátský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství. Mezi jeho priority patří boj proti klientelismu a papalášství, vyrovnané hospodaření kraje nebo péče o životní prostředí.