Pirátskou kandidátkou na primátorku města Přerova byla zvolena Lenka Jüngling

9. února 2022
Pirátskou kandidátkou na primátorku města Přerova byla zvolena Lenka Jüngling

Piráti v Přerově zvolili kandidátku na primátorku Lenku Jüngling. Rozhodli o tom svými hlasy v primárních volbách. Lenka Jüngling je podnikatelka, lektorka jógy a spolumajitelka kavárny Nebe počká. Zároveň se také podílí na činnosti komunitních aktivit ve městě.

Hlavními tématy pro letošní volby budou vyřešení bytové politiky či zlepšení dopravní a bezpečnostní situace ve městě. Město Přerov se v současné době potýká s mnoha nevyřešenými projekty, jako například odprodej hotelu Strojař, nebo vznik nové městské knihovny. Současné vedení nebylo schopno dané problémy do nynějška smysluplně vyřešit.

„Kandiduji na pozici primátorky města Přerova, protože mi není lhostejný způsob, jakým se naše město vede. Bez vize, bez strategie, ale hlavně bez srdce. Vnímáme, že vedení města dlouhodobě prosazuje své zájmy nad zájmy nás občanů. Trápí nás nedořešená dopravní situace, nedostatek bytů pro rodiny a vylidněné centrum města. Já osobně jsem proto připravena převzít odpovědnost a dát Přerovu péči, jakou si zaslouží. Jsem připravena tyto problémy reálně řešit a udělám maximum, aby naše město dalo lidem šanci na lepší domov,“ uvádí lídryně Lenka Jüngling.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Olomouc, 24. 11. 2023 - Pro města a obce je v současnosti velkým tématem možné zavedení povinného a plošného zálohování PET lahví. Na Ministerstvu pro životní prostředí se totiž připravuje novela zákona o obalech. Města, obce i kraje se však staví proti. Obávají se poškození současného systému třídění odpadů, který je funkční. Třídí přes 70 % Čechů (patříme tak mezi nejlépe třídící země v EU), přičemž PET lahví již dnes vytřídíme osm z deseti. Do roku 2029 se máme zlepšit ještě o jednu lahev, tedy na vytříděnost 90 %.

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

25. 9. 2023, Olomouc - Piráti a Pirátky z Olomouckého kraje si v sobotu zvolili svého lídra do nadcházejících krajských voleb v roce 2024. Kandidátku povede Martin Šmída, současný pirátský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství. Mezi jeho priority patří boj proti klientelismu a papalášství, vyrovnané hospodaření kraje nebo péče o životní prostředí.