Pirátská vlajka vlaje i nad Budětskem!

8. srpna 2018
Pirátská vlajka vlaje i nad Budětskem!

Nejen ve městech, ale i na některých vesnicích staví Piráti kandidátky do podzimních komunálních voleb. V Olomouckém kraji se jedná např. o obec Majetín (cca 1200 obyvatel) nebo Budětsko, které se se svými necelými 500 obyvateli stalo nejmenší obcí Olomouckého kraje, ve které vytáhne kandidátka pod pirátskou vlajkou do volebního klání. Koalici Pirátů a nezávislých, nesoucí název Moderní vesnice – Piráti, povede na zteč Martin Opavský a spolu s dalšími šesti kandidáty budou prosazovat v rámci svého programu body jako je informovanost a zapojování občanů do rozhodování, plnění závazků vyplývajících ze schváleného územního plánu, lepší nakládání s rozpočtem (rádi by podpořili například více financí vynaložených na kulturu a hasiče nebo na nové led osvětlení). Ač se jedná o koalici Pirátů a nezávislých, nezvyklým (leč zajímavým) fenoménem je, že všichni kandidáti jsou bez politické příslušnosti. Potenciál na užší spolupráci do budoucna je zde však značný.

Martin Opavský, 45 let, lídr kandidátky

Narodil se a vyrůstal v Prostějově, kde vystudoval SPŠ Strojnickou ukončenou maturitou. V Budětsku žije již 18 let se svou manželkou a dvěma dětmi v pěkném prostředí kousek od lesa. Pracuje více než 15 let jako živnostník v oboru montáží suché výstavby a zateplování. Jako zastupitel by chtěl pomoci zlepšit fungování obce, zvýšit informovanost lidí, zapojit je více do rozhodování, ztransparentnit financování, zvýšit úroveň kulturního dění na obci a oživit obec jako takovou.

Za moderní vesnici!

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Piráti jdou do krajských voleb s podporou ProOlomouc, Společně pro Přerov, Naše Litovelsko a regionálních osobností

Piráti jdou do krajských voleb s podporou ProOlomouc, Společně pro Přerov, Naše Litovelsko a regionálních osobností

Olomouc, 18.4.2024 - Česká pirátská strana půjde do podzimních krajských voleb v koalici s hnutím ProOlomouc, Společně pro Přerov a Naše Litovelsko. Oznámili to na čtvrteční tiskové konferenci v Olomouci. Společným cílem je boj proti korupci, transparentnost a poskytování kvalitních krajských služeb občanům.

Hledáme stážisty pro senátní a krajské volby v Olomouckém kraji

Hledáme stážisty pro senátní a krajské volby v Olomouckém kraji

Nabízíme nestereotypní stáž v politickém marketingu pro Českou Pirátskou stranu v Olomouckém kraji. Hledáme nadšence, kteří jsou kreativní, mají zájem o PR a sociální sítě a jsou ochotni se učit novým věcem. Nabízíme praxi v dynamickém politickém prostředí, flexibilní pracovní dobu a možnost práce z domova. Stáž je neplacená, s flexibilní dobou trvání. Pokud chceš získat zkušenosti v politickém marketingu, pošli nám své CV a motivační dopis.

Zemědělce je třeba vyslechnout

Zemědělce je třeba vyslechnout

Olomouc, 23. 2. 2024 - Českem rezonuje protest zemědělců, který v pondělí odstartovaly traktory v Praze. Mnozí zemědělci i zemědělské organizace na začátku týdne mluvili o tom, že jim byla demonstrace ukradena různými pseudo-vlasteneckými proudy a velká část z nich se tak od protestu distancovala. Včera (22. 2.) to však bylo jiné. Čtvrteční akci zaštítila Agrární komora, a tak se dá mluvit o skutečném zemědělském protestu s reálnými důvody i požadavky.