Pirátská Tvrz se představuje

31. července 2018
Pirátská Tvrz se představuje

Někteří novináři rádi tvrdí, že Piráti jsou strana jen pro mladé a vzdělané městské liberály, ideálně někde ze západní části naší republiky. A my prostě rádi boříme předsudky, takže jsme už v roce 2013 založili venkovské místní sdružení Pirátská tvrz, a to v samém srdci Moravy, na pomezí okresů Olomouc, Přerov a Prostějov. Za centrum tohoto sdružení by se dala považovat obec Majetín s tisíci obyvateli, kde Piráti už 4 roky mají svého zástupce v zastupitelstvu. Neméně důležitý je však i městys Brodek u Přerova, kde probíhá také mnoho aktivit.

Dobrovolnictví a snahy mladých lidí o zkvalitnění veřejného prostoru, to je hlavní poznávací znamení tohoto uskupení. Za tu dobu, co tady Piráti operují, se podařilo mnoho dobrého. Začalo to úspěšnou petiční akcí za záchranu lipové aleje v Brodku, pokračovalo několika úklidy černých skládek v rámci akce Ukliďme Česko, dobrovolnickou opravou zanedbané lavičky, nátěrem rezavého mostu, brigádami na zprovoznění sportovišť a končí třeba pořádáním kulturních akcí a hudebních festivalů či sportovních (a karetních) turnajů. Také se zapojujeme do obecních akcí, a tak reprezentujeme Pirátskou Tvrz i při tradičním Kácení máje nebo hodové Neckiádě. Loni jsme spolupořádali i akci pro děti zvanou Indiánský běh. Zkrátka přispíváme, jak nejlíp dovedeme.

V zastupitelstvu zase Piráti zabojovali o vznik transparentního účtu, umožnění vyjádření občanů k různým problematikám skrze dotazník nebo prodloužení otevírací doby dětského hřiště. V redakční radě bojujeme proti cenzuře. Podpořili jsme upgrade webových stránek i zavedení informačního SMS systému. Abychom prosadili víc, musíme mít větší sílu v zastupitelstvu, proto i letos kandidujeme jak v Majetíně, tak v Brodku u Přerova. A snad dokážeme, že i na moravském venkově žijí inteligentní svobodomyslní lidé, kterým záleží na budoucnosti, a skrze Piráty tak podpoří svou představu o kvalitě života na venkově.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Hledáme stážisty pro senátní a krajské volby v Olomouckém kraji

Hledáme stážisty pro senátní a krajské volby v Olomouckém kraji

Nabízíme nestereotypní stáž v politickém marketingu pro Českou Pirátskou stranu v Olomouckém kraji. Hledáme nadšence, kteří jsou kreativní, mají zájem o PR a sociální sítě a jsou ochotni se učit novým věcem. Nabízíme praxi v dynamickém politickém prostředí, flexibilní pracovní dobu a možnost práce z domova. Stáž je neplacená, s flexibilní dobou trvání. Pokud chceš získat zkušenosti v politickém marketingu, pošli nám své CV a motivační dopis.

Zemědělce je třeba vyslechnout

Zemědělce je třeba vyslechnout

Olomouc, 23. 2. 2024 - Českem rezonuje protest zemědělců, který v pondělí odstartovaly traktory v Praze. Mnozí zemědělci i zemědělské organizace na začátku týdne mluvili o tom, že jim byla demonstrace ukradena různými pseudo-vlasteneckými proudy a velká část z nich se tak od protestu distancovala. Včera (22. 2.) to však bylo jiné. Čtvrteční akci zaštítila Agrární komora, a tak se dá mluvit o skutečném zemědělském protestu s reálnými důvody i požadavky.

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Olomouc, 24. 11. 2023 - Pro města a obce je v současnosti velkým tématem možné zavedení povinného a plošného zálohování PET lahví. Na Ministerstvu pro životní prostředí se totiž připravuje novela zákona o obalech. Města, obce i kraje se však staví proti. Obávají se poškození současného systému třídění odpadů, který je funkční. Třídí přes 70 % Čechů (patříme tak mezi nejlépe třídící země v EU), přičemž PET lahví již dnes vytřídíme osm z deseti. Do roku 2029 se máme zlepšit ještě o jednu lahev, tedy na vytříděnost 90 %.