Pirátská Tvrz se představuje

31. 07. 2018
Pirátská Tvrz se představuje

Někteří novináři rádi tvrdí, že Piráti jsou strana jen pro mladé a vzdělané městské liberály, ideálně někde ze západní části naší republiky. A my prostě rádi boříme předsudky, takže jsme už v roce 2013 založili venkovské místní sdružení Pirátská tvrz, a to v samém srdci Moravy, na pomezí okresů Olomouc, Přerov a Prostějov. Za centrum tohoto sdružení by se dala považovat obec Majetín s tisíci obyvateli, kde Piráti už 4 roky mají svého zástupce v zastupitelstvu. Neméně důležitý je však i městys Brodek u Přerova, kde probíhá také mnoho aktivit.

Dobrovolnictví a snahy mladých lidí o zkvalitnění veřejného prostoru, to je hlavní poznávací znamení tohoto uskupení. Za tu dobu, co tady Piráti operují, se podařilo mnoho dobrého. Začalo to úspěšnou petiční akcí za záchranu lipové aleje v Brodku, pokračovalo několika úklidy černých skládek v rámci akce Ukliďme Česko, dobrovolnickou opravou zanedbané lavičky, nátěrem rezavého mostu, brigádami na zprovoznění sportovišť a končí třeba pořádáním kulturních akcí a hudebních festivalů či sportovních (a karetních) turnajů. Také se zapojujeme do obecních akcí, a tak reprezentujeme Pirátskou Tvrz i při tradičním Kácení máje nebo hodové Neckiádě. Loni jsme spolupořádali i akci pro děti zvanou Indiánský běh. Zkrátka přispíváme, jak nejlíp dovedeme.

V zastupitelstvu zase Piráti zabojovali o vznik transparentního účtu, umožnění vyjádření občanů k různým problematikám skrze dotazník nebo prodloužení otevírací doby dětského hřiště. V redakční radě bojujeme proti cenzuře. Podpořili jsme upgrade webových stránek i zavedení informačního SMS systému. Abychom prosadili víc, musíme mít větší sílu v zastupitelstvu, proto i letos kandidujeme jak v Majetíně, tak v Brodku u Přerova. A snad dokážeme, že i na moravském venkově žijí inteligentní svobodomyslní lidé, kterým záleží na budoucnosti, a skrze Piráty tak podpoří svou představu o kvalitě života na venkově.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Letní report z Pirátské Tvrze
15.07.2022

Letní report z Pirátské Tvrze

Vážení čtenáři našich pravidelných reportů, s příchodem léta a letních dnů se tak nějak přirozeně uvolňuje i příjemná letní atmosféra a dostavuje se také široký výběr pestrosti různých kulturních či sportovních akcí pod širým nebem....