Piráti vyhlásili Hranicím parley

1. května 2018
Piráti vyhlásili Hranicím parley

Hranice, 1. 5. 2018 - V sobotu 28. dubna se jinak poklidné náměstí v Hranicích probralo z letargie a zažilo doposud velmi neobvyklou událost. Masarykovo náměstí se totiž proměnilo ve veřejné diskusní fórum, které uspořádali Piráti Olomouckého kraje společně s přípravným výborem Pirátů v Hranicích.

Asi se vám nyní honí hlavou otázky jako „co to je veřejné fórum“, „proč jsme to pořádali“, „co pohledávají Piráti v Hranicích“ apod. Odpověď je jednoduchá – město Hranice není pod kontrolou občanů a Piráti přichází tento status quo změnit. Občané Hranic nám jistě dají za pravdu, že jejich společenská angažovanost začíná a končí ve volební místnosti. Následující čtyři roky se pak mohou jen domýšlet, kam mizí finanční prostředky města, když se nikde kolem neprojeví žádné výsledky.

Piráti přichází do Hranic, aby zbořili staré zavedené pořádky a dali občanům nazpět právo spolurozhodovat o svém městě. Začali jsme tím, že jsme ukázali, jak snadno lze projevit zájem a zapojit se do debaty o místním dění. Schůzi hranických Pirátů jsme neudělali za zavřenými dveřmi, abychom rozhodovali „o vás bez vás“, ale uspořádali jsme ji na Masarykově náměstí, kam mohli lidé svobodně přijít a vyjádřit svůj názor. Ve stejném duchu budeme pokračovat i s dalšími pravidelnými veřejnými akcemi, kde budeme projednávat demokratické změny správy Hranic, představíme kandidáty Pirátů do zastupitelstva a seznámíme vás s možnostmi, jak se podílet na řízení města. Ve veřejném fóru hranických Pirátů se setkáte s lidmi různých profesí, studenty, poslancem Parlamentu ČR Vojtou Pikalem a dalšími zkušenými Piráty bojujícími za práva občanů.

Vy, občané Hranic, jste ti, kdo mají „právo parley“, to znamená právo otevřeně jednat o svém městě. Piráti přichází do Hranic pouze jako silná, nekompromisní a nezkorumpovaná strana, která za vás právo parley vyhlásí, pomůže vám vystoupit ze zavedené letargie a zapojí vás aktivně do rozhodovacího procesu o zdravém fungování města.

Přijďte na další veřejné fórum Pirátů a řekněte nahlas, co se vám v Hranicích líbí a naopak co byste rádi změnili. Další parley hranických Pirátů na Masarykově náměstí se koná již za týden, v pondělí 7. května.

Vaši hraničtí Piráti

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Olomouc, 24. 11. 2023 - Pro města a obce je v současnosti velkým tématem možné zavedení povinného a plošného zálohování PET lahví. Na Ministerstvu pro životní prostředí se totiž připravuje novela zákona o obalech. Města, obce i kraje se však staví proti. Obávají se poškození současného systému třídění odpadů, který je funkční. Třídí přes 70 % Čechů (patříme tak mezi nejlépe třídící země v EU), přičemž PET lahví již dnes vytřídíme osm z deseti. Do roku 2029 se máme zlepšit ještě o jednu lahev, tedy na vytříděnost 90 %.

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

25. 9. 2023, Olomouc - Piráti a Pirátky z Olomouckého kraje si v sobotu zvolili svého lídra do nadcházejících krajských voleb v roce 2024. Kandidátku povede Martin Šmída, současný pirátský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství. Mezi jeho priority patří boj proti klientelismu a papalášství, vyrovnané hospodaření kraje nebo péče o životní prostředí.