Piráti si zvolili v primárních volbách čelní kandidáty

18. ledna 2021
Piráti si zvolili v primárních volbách čelní kandidáty

Olomoucký kraj, 18. ledna 2021Piráti v Olomouckém kraji si zvolili první trojici kandidátů, kteří je povedou ve volbách do Poslanecké sněmovny. Již před Vánoci byl zvolen lídr, současný místopředseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Pikal, který svou pozici obhájil. Na druhém místě byl nominován vysokoškolský pedagog a zastupitel Olomouce Viktor Tichák. Třetí příčku bude zastávat krajský zastupitel a marketingový specialista Jaromír Horký. Čelo Pirátských kandidátů uzavře Olomoucký zastupitel Hynek Melichar a krajský radní Martin Šmída. O jejich pořadí však ještě probíhá členské hlasování.

Nominace probíhala v online prostředí formou hlasování členů v primárních volbách. „Vážím si toho, že opět povedu Piráty v Olomouckém kraji ve volbách do Poslanecké sněmovny. V následujícím volebním období bych rád navázal na práci, která mě momentálně nejvíce zaměstnává. Jedná se především o opravu volebního zákona, aby byla nastavena rovnost hlasů bez ohledu na velikost strany či velikost kraje. Dále bych rád prosadil zavedení korespondenčního hlasování minimálně ze zahraničí,“ tvrdí Vojtěch Pikal.

Druhým v pořadí bude Viktor Tichák, zastupitel města Olomouce a předseda pirátského krajského sdružení. „Všem hlasujícím děkuji za podporu, přijímám ji s velkou pokorou. Bitva o druhou pirátskou pozici byla velmi vyrovnaná, skvělých kandidátů bylo opravdu hodně. Ukazuje to kvalitu našeho krajského sdružení. Věřím, že nás čeká další úspěšná koaliční kampaň. Mezi mé priority v poslanecké roli by patřila novela rozpočtového určení daní, digitalizace státních příspěvkových organizací nebo prosazení legalizace sňatků párů stejného pohlaví. Modernímu digitálnímu státu vstříc," říká Viktor Tichák.

Na třetím místě bude kandidovat krajský zastupitel Jaromír Horký. „Nesmírně si vážím podpory členů Olomouckého kraje, kteří mi dali šanci porvat se o post poslance. Udělám vše pro to, aby volební koalice byla v kraji slyšet a v případě mého zvolení se chci zaměřit na novelizaci autorského či památkového zákona, ale chci se také podívat na kloub oblasti sportu – zejména na Národní sportovní agenturu. Je před námi kus práce a já pevně doufám, že společně můžeme pozitivně změnit budoucnost naší republiky,” komentuje Horký.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Olomouc, 24. 11. 2023 - Pro města a obce je v současnosti velkým tématem možné zavedení povinného a plošného zálohování PET lahví. Na Ministerstvu pro životní prostředí se totiž připravuje novela zákona o obalech. Města, obce i kraje se však staví proti. Obávají se poškození současného systému třídění odpadů, který je funkční. Třídí přes 70 % Čechů (patříme tak mezi nejlépe třídící země v EU), přičemž PET lahví již dnes vytřídíme osm z deseti. Do roku 2029 se máme zlepšit ještě o jednu lahev, tedy na vytříděnost 90 %.

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

25. 9. 2023, Olomouc - Piráti a Pirátky z Olomouckého kraje si v sobotu zvolili svého lídra do nadcházejících krajských voleb v roce 2024. Kandidátku povede Martin Šmída, současný pirátský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství. Mezi jeho priority patří boj proti klientelismu a papalášství, vyrovnané hospodaření kraje nebo péče o životní prostředí.