Piráti si v Olomouckém kraji zvolili nové předsednictvo

26. listopadu 2019
Piráti si v Olomouckém kraji zvolili nové předsednictvo

Olomouc, 26. 11. 2019 - Členská základna Pirátů Olomouckého kraje si prostřednictvím internetového hlasování zvolila nové krajské předsednictvo. Předsedou se nově stal Viktor Tichák z Olomouce. Místopředsedy byli zvoleni Jaromír Horký z Přerova a Petr Kapounek z Prostějova. Nové předsednictvo nyní především provede sdružení volbami do krajského zastupitelstva.

Nový krajský předseda Pirátů Olomouckého kraje Viktor Tichák je zároveň předsedou zastupitelského klubu Pirátů v Olomouci a již v minulosti působil jako krajský místopředseda.”Předsednickou funkci beru s pokorou, ale zároveň jako výzvu. Těším se na spolupráci s oběma skvělými místopředsedy a na velkou kampaň do krajských voleb, i když se sám kandidovat nechystám,” říká Viktor Tichák.

Mezi priority nového předsedy Viktora Ticháka budou patřit reprezentace krajského sdružení, dohled nad hospodařením a komunikace napříč místními sdruženími v kraji a také s možnými novými příznivci a členy Pirátů. Nově zvolení dva místopředsedové se chtějí zaměřit každý na jemu blízký úsek krajské agendy.

„Nejnáročnějším úkolem, který nás čeká, je krajská kampaň. Nově zvolené předsednictvo musí aktivně podporovat kandidáty a zároveň dodržovat pirátské demokratické principy a pravidla," říká nový krajský místopředseda Jaromír Horký, který působí zároveň jako předseda přerovských Pirátů. “Chci se zasadit o intenzivnější spolupráci a koordinaci Pirátů napříč krajem. Nejen v okresních městech máme příznivce, ale i v menších obcích klíčí pirátské myšlenky a já budu pracovat na tom, aby byly slyšet,” dodává Horký.

Petr Kapounek, který působí jako zastupitel v Prostějově se zaměří na strategii, vyjednávání a dobrý management a říká: “Piráti v Olomouckém kraji jsou srdeční záležitost. Panuje tu skvělá atmosféra a nadšení. Je pro mě velkou ctí, že můžu svým dílem přispět ke zlepšování pirátské politiky i zvyšování politického standardu v ČR.”

Hned 3. prosince se nové krajské předsednictvo setká se členskou základnou na veřejné schůzi krajského sdružení v Olomouckém Pirátském centru Picolo.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Olomouc, 24. 11. 2023 - Pro města a obce je v současnosti velkým tématem možné zavedení povinného a plošného zálohování PET lahví. Na Ministerstvu pro životní prostředí se totiž připravuje novela zákona o obalech. Města, obce i kraje se však staví proti. Obávají se poškození současného systému třídění odpadů, který je funkční. Třídí přes 70 % Čechů (patříme tak mezi nejlépe třídící země v EU), přičemž PET lahví již dnes vytřídíme osm z deseti. Do roku 2029 se máme zlepšit ještě o jednu lahev, tedy na vytříděnost 90 %.

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

25. 9. 2023, Olomouc - Piráti a Pirátky z Olomouckého kraje si v sobotu zvolili svého lídra do nadcházejících krajských voleb v roce 2024. Kandidátku povede Martin Šmída, současný pirátský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství. Mezi jeho priority patří boj proti klientelismu a papalášství, vyrovnané hospodaření kraje nebo péče o životní prostředí.