Piráti se sjedou do Přerova nejen za prací, ale i za zábavou

11. června 2014
Piráti se sjedou do Přerova nejen za prací, ale i za zábavou

O víkendu 28.-29. června 2014 se v Přerově v restaurantu Vista uskuteční mezikrajové setkání členů a příznivců Pirátské strany, aby si mezi sebou vzájemně vyměnili zkušenosti a prodiskutovali možnosti vzájemné spolupráce.

Kromě Pirátů z olomouckého krajského sdružení jsou očekáváni také pirátští zástupci ze Zlínského, Moravskoslezkého a Jihomoravského kraje.

Na programu bude celá řada školení, zaměřených na používání vnitrostranických systémů (fórum, Piznam, Mumble, Pad, apod.), v sobotu odpoledne Piráty navštíví bývalá senátorka a zástupkyně ombudsmana Jitka Seitlová, která hodlá v podzimních volbách do senátu znovu kandidovat a s Piráty jedná o případné podpoře. Od diskuse s kandidátkou si Piráti slibují bližší seznámení se s jejími názory a pohledy na politiku obecně. V podvečerních hodinách proběhne pirátský teambuilding.

Akce pokračuje v neděli od 10:00 dalšími workshopy. Souběžně s nimi proběhne během nedělního odpoledne veřejně přístupné výjezdní zasedání olomouckého krajského sdružení, na němž budou, mimo jiné, přijati do našich řad zájemci o členství v Pirátské straně. Pokud tedy máte i Vy zájem podporovat pirátské myšlenky, není nic jednoduššího, než splnit podmínky pro vstup a dostavit se například právě na toto nedělní zasedání do Přerova.

Na pirátském víkendu jsou vítáni nejenom členové a příznivci Pirátů, ale také všichni z vás, kteří máte zájem se o činnosti Pirátů dozvědět více, nebo chcete Piráty jen osobně poznat.

Více se o pirátském víkendu můžete dozvědět na Facebooku, nebo na našem fóru.

Program

Sobota

 • 9:30 - 10:00 Přivítání a organizace
 • 10:00 - 11:30 - Host: kandidátka do senátu Jitka Seitlová
 • 12:00 - 13:00 - oběd
 • 13:00 - 14:30 - školení VP (Téma: Emaily a mailer, Wiki - orientace a editace)
 • 14:30 - 15:00 - přestávka
 • 15:00 - 16:55 - školení VP (Téma: Přijímání a vyřazování členů + přihlášky)
 • 17:00 - 18:30 - školení VP (Téma: Fórum - orientace, uživatelské nastavení, skupiny, pokročilá práce a moderace + Mumble a Pad)
 • 18:30 - ??:?? - teambuilding

Neděle

 • 10:00 - 12:00 - školení VP (Téma: Hospodaření a Rozpočtování)
 • 12:00 - 13:00 - oběd
 • 13:00 - ??:?? - veřejné výjezdní zasedání KS OLK
Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Olomouc, 24. 11. 2023 - Pro města a obce je v současnosti velkým tématem možné zavedení povinného a plošného zálohování PET lahví. Na Ministerstvu pro životní prostředí se totiž připravuje novela zákona o obalech. Města, obce i kraje se však staví proti. Obávají se poškození současného systému třídění odpadů, který je funkční. Třídí přes 70 % Čechů (patříme tak mezi nejlépe třídící země v EU), přičemž PET lahví již dnes vytřídíme osm z deseti. Do roku 2029 se máme zlepšit ještě o jednu lahev, tedy na vytříděnost 90 %.

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

25. 9. 2023, Olomouc - Piráti a Pirátky z Olomouckého kraje si v sobotu zvolili svého lídra do nadcházejících krajských voleb v roce 2024. Kandidátku povede Martin Šmída, současný pirátský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství. Mezi jeho priority patří boj proti klientelismu a papalášství, vyrovnané hospodaření kraje nebo péče o životní prostředí.