Piráti s dobrovolníky uklidí Bezručovy sady v Olomouci

27. března 2022
Piráti s dobrovolníky uklidí Bezručovy sady v Olomouci

Olomoučtí Piráti se už 8.rokem zúčastní dobrovolnické eko-kampaně „Ukliďme svět, ukliďme česko!” Cílem akce bude nejen uklidit naše okolí, ale i ve společné věci zapojit různé zájmové skupiny lidí, např. školáky, vysokoškoláky, úředníky, skauty, pejskaře či politiky. A taktéž mediálně zviditelnit dlouhodobě neřešenou problematiku černých skládek a odpadků ve veřejném prostoru.

Hlavní termín letošní akce bude sobota 2. dubna. V Olomouci se Piráti letos zaměří na Bezručovy sady. „V lokalitě Bezručových sadů bývají často přeplněné kontejnery a odpadkové koše. To pak vede k tomu, že se množství odpadu rozptyluje po celém parku a znečišťuje tím veřejný prostor,” říká Zdeněk Žák, místopředseda Pirátů v Olomouci, a dodává: „Letošní místo konání úklidu bylo vybráno na základě veřejné debaty s obyvateli Olomouce.”

Sraz dobrovolníků bude v 9 hodin dopoledne před Michelským výpadem. Jako každý rok se počítá i s celou řadou dobrovolníků z řad obyvatel Olomouce. Pytle na sběr odpadu a rukavice zajistí organizátoři akce. Jediné, co budou dobrovolníci potřebovat je oblečení, které si mohou případně zašpinit, chuť do práce a dobrou náladu.

Mapu se všemi úklidy naleznete zde

Událost olomouckého úklidu naleznete zde

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Piráti jdou do krajských voleb s podporou ProOlomouc, Společně pro Přerov, Naše Litovelsko a regionálních osobností

Piráti jdou do krajských voleb s podporou ProOlomouc, Společně pro Přerov, Naše Litovelsko a regionálních osobností

Olomouc, 18.4.2024 - Česká pirátská strana půjde do podzimních krajských voleb v koalici s hnutím ProOlomouc, Společně pro Přerov a Naše Litovelsko. Oznámili to na čtvrteční tiskové konferenci v Olomouci. Společným cílem je boj proti korupci, transparentnost a poskytování kvalitních krajských služeb občanům.

Hledáme stážisty pro senátní a krajské volby v Olomouckém kraji

Hledáme stážisty pro senátní a krajské volby v Olomouckém kraji

Nabízíme nestereotypní stáž v politickém marketingu pro Českou Pirátskou stranu v Olomouckém kraji. Hledáme nadšence, kteří jsou kreativní, mají zájem o PR a sociální sítě a jsou ochotni se učit novým věcem. Nabízíme praxi v dynamickém politickém prostředí, flexibilní pracovní dobu a možnost práce z domova. Stáž je neplacená, s flexibilní dobou trvání. Pokud chceš získat zkušenosti v politickém marketingu, pošli nám své CV a motivační dopis.

Zemědělce je třeba vyslechnout

Zemědělce je třeba vyslechnout

Olomouc, 23. 2. 2024 - Českem rezonuje protest zemědělců, který v pondělí odstartovaly traktory v Praze. Mnozí zemědělci i zemědělské organizace na začátku týdne mluvili o tom, že jim byla demonstrace ukradena různými pseudo-vlasteneckými proudy a velká část z nich se tak od protestu distancovala. Včera (22. 2.) to však bylo jiné. Čtvrteční akci zaštítila Agrární komora, a tak se dá mluvit o skutečném zemědělském protestu s reálnými důvody i požadavky.