Piráti s dobrovolníky uklidí Bezručovy sady v Olomouci

27. března 2022
Piráti s dobrovolníky uklidí Bezručovy sady v Olomouci

Olomoučtí Piráti se už 8.rokem zúčastní dobrovolnické eko-kampaně „Ukliďme svět, ukliďme česko!” Cílem akce bude nejen uklidit naše okolí, ale i ve společné věci zapojit různé zájmové skupiny lidí, např. školáky, vysokoškoláky, úředníky, skauty, pejskaře či politiky. A taktéž mediálně zviditelnit dlouhodobě neřešenou problematiku černých skládek a odpadků ve veřejném prostoru.

Hlavní termín letošní akce bude sobota 2. dubna. V Olomouci se Piráti letos zaměří na Bezručovy sady. „V lokalitě Bezručových sadů bývají často přeplněné kontejnery a odpadkové koše. To pak vede k tomu, že se množství odpadu rozptyluje po celém parku a znečišťuje tím veřejný prostor,” říká Zdeněk Žák, místopředseda Pirátů v Olomouci, a dodává: „Letošní místo konání úklidu bylo vybráno na základě veřejné debaty s obyvateli Olomouce.”

Sraz dobrovolníků bude v 9 hodin dopoledne před Michelským výpadem. Jako každý rok se počítá i s celou řadou dobrovolníků z řad obyvatel Olomouce. Pytle na sběr odpadu a rukavice zajistí organizátoři akce. Jediné, co budou dobrovolníci potřebovat je oblečení, které si mohou případně zašpinit, chuť do práce a dobrou náladu.

Mapu se všemi úklidy naleznete zde

Událost olomouckého úklidu naleznete zde

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Povinné zálohování PET lahví u nás nadělá víc škody než užitku

Olomouc, 24. 11. 2023 - Pro města a obce je v současnosti velkým tématem možné zavedení povinného a plošného zálohování PET lahví. Na Ministerstvu pro životní prostředí se totiž připravuje novela zákona o obalech. Města, obce i kraje se však staví proti. Obávají se poškození současného systému třídění odpadů, který je funkční. Třídí přes 70 % Čechů (patříme tak mezi nejlépe třídící země v EU), přičemž PET lahví již dnes vytřídíme osm z deseti. Do roku 2029 se máme zlepšit ještě o jednu lahev, tedy na vytříděnost 90 %.

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

Piráty v Olomouckém kraji povede do krajských voleb současný krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martin Šmída

25. 9. 2023, Olomouc - Piráti a Pirátky z Olomouckého kraje si v sobotu zvolili svého lídra do nadcházejících krajských voleb v roce 2024. Kandidátku povede Martin Šmída, současný pirátský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství. Mezi jeho priority patří boj proti klientelismu a papalášství, vyrovnané hospodaření kraje nebo péče o životní prostředí.