Piráti s dobrovolníky uklidí Bezručovy sady v Olomouci

27. 03. 2022
Piráti s dobrovolníky uklidí Bezručovy sady v Olomouci

Olomoučtí Piráti se už 8.rokem zúčastní dobrovolnické eko-kampaně „Ukliďme svět, ukliďme česko!” Cílem akce bude nejen uklidit naše okolí, ale i ve společné věci zapojit různé zájmové skupiny lidí, např. školáky, vysokoškoláky, úředníky, skauty, pejskaře či politiky. A taktéž mediálně zviditelnit dlouhodobě neřešenou problematiku černých skládek a odpadků ve veřejném prostoru.

Hlavní termín letošní akce bude sobota 2. dubna. V Olomouci se Piráti letos zaměří na Bezručovy sady. „V lokalitě Bezručových sadů bývají často přeplněné kontejnery a odpadkové koše. To pak vede k tomu, že se množství odpadu rozptyluje po celém parku a znečišťuje tím veřejný prostor,” říká Zdeněk Žák, místopředseda Pirátů v Olomouci, a dodává: „Letošní místo konání úklidu bylo vybráno na základě veřejné debaty s obyvateli Olomouce.”

Sraz dobrovolníků bude v 9 hodin dopoledne před Michelským výpadem. Jako každý rok se počítá i s celou řadou dobrovolníků z řad obyvatel Olomouce. Pytle na sběr odpadu a rukavice zajistí organizátoři akce. Jediné, co budou dobrovolníci potřebovat je oblečení, které si mohou případně zašpinit, chuť do práce a dobrou náladu.

Mapu se všemi úklidy naleznete zde

Událost olomouckého úklidu naleznete zde

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Letní report z Pirátské Tvrze
15.07.2022

Letní report z Pirátské Tvrze

Vážení čtenáři našich pravidelných reportů, s příchodem léta a letních dnů se tak nějak přirozeně uvolňuje i příjemná letní atmosféra a dostavuje se také široký výběr pestrosti různých kulturních či sportovních akcí pod širým nebem....